Apple po debute iOS 13 mení spôsob vývoja operačných systémov. Už viac nechce zlú reputáciu kvôli množstvu chýb

1

Spoločnosť Apple sa kvôli chybám z minulosti rozhodla zmeniť spôsob vývoja operačného systému iOS. 

Operačný systém iOS 13, spustený v septembri tohto roku, si za veľmi krátky čas získal nie veľmi dobrú reputáciu kvôli chybám a problémom hneď po predstavení. Apple sa preto rozhodol ukončiť doterajší systém vývoja. Na správu upozornil portál 9to5Mac s odvolaním na agentúru Bloomberg.

Doteraz totiž vývojári spoločnosti Apple dopĺňali funkcie do iOS bez kompletného testovania. Vývoj na viacerých zariadeniach bol zároveň nočnou morou, a preto Apple nezistil skutočný stav svojho softvéru. 

Pre operačný systém iOS 14 sa však Apple rozhodol zakázať implementovanie nedokončených a plne neotestovaných funkcií. Nové funkcie sa pritom budú musieť povoliť pomocou špeciálnej konfiguračnej ponuky. Cieľom je flexibilnejšie prispôsobiť chystaný operačný systém iOS 14 a zrejme aj každý ďalší v poradí.

Tento nový prístup sa bude týkať vývoja všetkých operačných systémov vrátane iPadOS, watchOS, macOS a tvOS. Zaujímavosťou je tiež, že vývojári sa vzdali spustenia bezchybného iOS 13 a namiesto toho začali rovno pripravovať aktualizáciu operačného systému iOS 13.1.

Zdroj náhľadovej fotografie: 9to5Mac

Zdroj: 9to5Mac

Prečítajte si aj:

Apple predstavil 16-palcový MacBook Pro: Doteraz najlepší notebook na svete

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Marek Hrabovský on

    Keď Applu záleží na zmene tvorby iOS ako aj kvalite tak vidieť aj počuť. Zrejme si ešte počkáme kedy takýto ústretový krok smerom k používateľom urobí aj Microsoft.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>