Spoločnosť Apple sa kvôli chybám z minulosti rozhodla zmeniť spôsob vývoja operačného systému iOS. 

Operačný systém iOS 13, spustený v septembri tohto roku, si za veľmi krátky čas získal nie veľmi dobrú reputáciu kvôli chybám a problémom hneď po predstavení. Apple sa preto rozhodol ukončiť doterajší systém vývoja. Na správu upozornil portál 9to5Mac s odvolaním na agentúru Bloomberg.

Doteraz totiž vývojári spoločnosti Apple dopĺňali funkcie do iOS bez kompletného testovania. Vývoj na viacerých zariadeniach bol zároveň nočnou morou, a preto Apple nezistil skutočný stav svojho softvéru. 

Pre operačný systém iOS 14 sa však Apple rozhodol zakázať implementovanie nedokončených a plne neotestovaných funkcií. Nové funkcie sa pritom budú musieť povoliť pomocou špeciálnej konfiguračnej ponuky. Cieľom je flexibilnejšie prispôsobiť chystaný operačný systém iOS 14 a zrejme aj každý ďalší v poradí.

Tento nový prístup sa bude týkať vývoja všetkých operačných systémov vrátane iPadOS, watchOS, macOS a tvOS. Zaujímavosťou je tiež, že vývojári sa vzdali spustenia bezchybného iOS 13 a namiesto toho začali rovno pripravovať aktualizáciu operačného systému iOS 13.1.

Zdroj náhľadovej fotografie: 9to5Mac

Zdroj: 9to5Mac

Prečítajte si aj:

Apple predstavil 16-palcový MacBook Pro: Doteraz najlepší notebook na svete

Značky: