Apple plánuje skončiť s Intelom. V Macoch chce svoje čipy

0

Okamžitou reakciou bol pád cien akcií Intelu.

Agentúra Bloomberg v posledných dňoch prišla s novou informáciou, ktorá otriasla trhom. Apple údajne plánuje skončiť s čipmi od Intelu a chce ich nahradiť svojimi. Bezprostrednou reakciou na zverejnenie tejto informácie bolo výrazne oslabenie akcií giganta v oblasti výroby procesorov.

Iniciatíva Applu s označením Kalamata má za cieľ vylepšiť fungovanie zariadení medzi sebou. Najlepšia možnosť, ako to dosiahnuť, je práve vďaka vlastným čipom. Apple pritom čipy od Intelu využíva už od roku 2005.

Akcie Intelu v deň oznámenia tejto iniciatívy prudko klesli, a to až o 6,1%. Následne sa však čiastočne dorovnali na pôvodne hodnoty. Intel zatiaľ rozhodnutie Applu nechce komentovať.

Celkovo iniciatíva Kalamata spoločnosti Intel výrazne neuškodí. Trh s počítačmi Mac nie je príliš veľký, keďže tvorí iba 11% príjmov Applu. Za rok 2017 sa predalo tak necelých 20 miliónov zariadení

Zdroj: Reuters

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>