Apple Watch s remienkom KardiaBand dokážu neinvazívne odhaliť nebezpečnú hladinu draslíka

1

Ide o ďalší významy krok v oblasti včasnej diagnostiky.

Hodinky Apple Watch spoločne s remienkom KardiaBand dokážu najnovšie odhaliť nebezpečnú hladinu draslíka v organizme aj bez odberu krvi. Úspešnosť je až skvelých 94 percent.

V remienku KardiaBand od spoločnosti AliveCor je integrovaný elektrokardiogram, známejší pod skratkou EKG, ktorý sa využíva na odhalenie abnormalít v srdcovom rytme. Tie následne vyhodnocuje prepracovaný algoritmus, ktorý upozorní používateľa na problém. Doteraz existoval jediný spôsobom, ako odhaliť nebezpečnú hladinu draslíka v organizme a to práve pomocou odberu krvi.

KardiaBand sa primárne zameriava na diagnostiku hyperkalémie, čo je vysoká úroveň draslíka v organizme. Často touto chorobou trpia ľudia, ktorí majú problém s obličkami, prípadne majú cukrovku.

Algoritmus, ktorý spoločnosť vyvinula na odhalenie hyperkalémie bol vypracovaný z viac ako dvoch miliónov záznamov EKG a štyroch miliónov záznamov o hodnote draslíka. Tie boli zbierané po dobu posledných 23 rokov v lekárskych zariadeniach.

Zdroj: CultOfMac, AliveCor

Prečítajte si aj:

Recenzia Apple Watch 3: Skvelé hodinky pre športovcov aj manažérov

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Pingback: Apple Watch: HeartMonitor je prvá aplikácia na samostatné monitorovanie tepu | TOUCHIT

Pridaj komentár