Apple Watch: Zafírové sklíčko je odolné, avšak odráža priveľa svetla

0

Najlepší displej, na pohľad, ponúka najlacnejšie prevedenie Sport.

Portál DisplayMate, ktorý sa špecializuje na testovanie obrazoviek a displejov, porovnal jednotlivé prevedenia hodiniek Apple Watch. Tie sú vybavené zafírovým sklíčkom v prípade kovovej a zlatej verzie a zosilneným sklom v modeli Sport. Hoci všetky modely využívajú totožnú technológiu displeja, jednotlivé sklíčka ovplyvňujú používateľský zážitok.

Výsledky testov môžu niekoho prekvapiť. Je známe, že so zafírovým sklíčkom získate najodolnejšie sklo a najelegantnejšie prevedenie, avšak z hľadiska bežného používania sú najlepšie hodinky Apple Watch Sport. Aspoň čo sa práce s displejom týka. Zafírové sklo totiž odráža takmer dvojnásobok svetla v porovnaní so zosilneným sklom, čo môže byť nepohodlné najmä počas slnečných dní. Obraz pôsobí vyblednuto a to prístup k informáciám pomocou hodiniek určite nezjednodušuje.

Zdroj: DisplayMate 

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár