Apple TV sa po dlhšej dobe dočká aktualizácie.

Aktuálna generácia multimediálneho prehrávača Apple TV je na trhu už tri roky a preto sa neustále špekuluje, že Apple uvedie do predaja vynovenú verziu s viacerými vylepšeniami. Stať by sa tak malo v júni a novinka ponúkne (okrem iného) vylepšený diaľkový ovládač s dotykovou plochou. Správu priniesol The New York Times.

Dotyková plocha by mala nahradiť kruhový ovládací panel, pomocou ktorého sa používatelia momentálne navigujú v používateľskom rozhraní. Nevýhoda existujúceho riešenia spočíva v tom, že používateľ musí obvykle stlačiť tlačidlo viackrát, aby sa dostal na žiadanú pozíciu. Dotyková plocha „scrollovanie“ urýchli. Doplnia ju dve tlačidlá, ktoré sú súčasťou ovládača už dnes.

Zabudovanie dotykového panelu je praktické vylepšenie, vďaka ktorému sa bude Apple TV ovládať podobne, ako keď využijete iPhone s mobilnou aplikáciou. Ďalšími vylepšeniami by malo byť zabudovanie procesoru Apple A8, podpora virtuálnej asistentky Siri, samostatný obchod s aplikáciami a rozšírená vnútorná pamäť.

Zdroj: MacRumors

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit