Zmena programovej ponuky Voľnej telky dostupnej cez bežnú anténu od 1. januára 2017 súvisí s rozhodnutím Skupiny Barrandov oficiálne vstúpiť na slovenský televízny trh. Barrandov FAMILY bude prvou TV stanicou z jej portfólia, ktorú budú môcť slovenskí diváci už od januára sledovať na anténe.

Televízna skupina Barrandov sa rozhodla pre oficiálny vstup na slovenský televízny trh. Barrandov FAMILY je novou stanicou, ktorá sa 1. januára 2017 objaví v ponuke Voľnej telky, voľne dostupnej v celoplošnom terestriálnom vysielaní. Barrandov FAMILY je rodinným kanálom, ktorého obsah  je tvorený  vlastnou tvorbou Skupiny Barrandov doplnený akvizičnou tvorbou viacerých významných dodávateľov medzi inými FremantleMedia alebo NBC Universal.

V televíznej Skupine Barrandov sme získali silného partnera, ktorý vidí jasnú budúcnosť v bezplatnom terestriálnom vysielaní dostupnom pre takmer každú slovenskú domácnosť. Veríme, že slovenskí diváci ocenia tento obľúbený formát a že si čoskoro budú môcť vychutnávať sledovanie ďalších TV staníc z portfólia Skupiny Barrandov,“ skonštatoval Zsolt Nagy, technický riaditeľ Towercom, a.s., prevádzkovateľ terestriálneho vysielania na Slovensku.

Barrandov FAMILY bude vysielať v 2. celoplošnom multiplexe s pokrytím 95% slovenských domácností v norme DVB-T a v kompresnom štandarde MPEG-2. Ďalšou zmenou v DVB-T, ktorá nastane k 1.1.2017 je ukončenie voľného vysielania staníc TV Markíza, Doma a Dajto z rozhodnutia vysielateľa týchto staníc.

Digitálne terestriálne vysielanie (DVB-T) je jediná voľne prístupná platforma na Slovensku, ktorá poskytuje divákom príjem obľúbených televíznych staníc úplne zadarmo. Popularita tejto platformy je vysoká, pričom televízny signál prostredníctvom DVB-T v roku 2016 prijíma vo svojej domácnosti 31 % populácie SR vo veku 15÷79 rokov (zdroj: Prieskum GfK, marec 2016). „Pre nezanedbateľný počet domácností predstavuje DVB-T resp. anténa často jediný spôsob príjmu. Je to pre nás veľký záväzok, ktorý sa budeme snažiť napĺňať nielen v roku 2017, ale aj v ďalších rokoch s vysielateľmi podporujúcimi myšlienku voľne dostupnej televíznej zábavy,“ dodal na záver Zsolt Nagy.