BlackBerry sa opäť pokúša preraziť na trhu s tabletmi. S pomocou viacerých spoločností.

SecuTablet. Tak sa nazýva nový tablet spoločnosti BlackBerry. Nejde teda o nástupcu relatívne neúspešného PlayBooku, o ktorom sa dlhodobo šepká po internete, ale o nový projekt. Ten vznikol spoluprácou viacerých spoločností a je určený pre nemeckú vládu.

SecuTablet je v podstate modifikovaný Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE 16GBMá v sebe zabudovaný softvér od IBM a využíva špeciálnu microSD kartu bezpečnostnej spoločnosti Secusmart. Táto karta obsahuje viacero kryptografických čipov, ktoré neustále chránia dáta. Tablet profituje aj zo služby Knox, ktorú Samsung vyvinul pre využitie v podnikovom prostredí.

Je zrejmé, že tablet nie je určený pre bežného používateľa a tomu zodpovedá aj cena zariadenia. SecuTablet sa bude predávať za 2 250 EUR. Nemodifikovaná verzia sa na Slovensku predáva za cenu okolo 570 EUR.

Mimochodom, ak premýšľate nad tým, čo má modifikovaný tablet od Samsungu spoločné s BlackBerry (názov tejto spoločnosti sme spomenuli iba v úvode článku), odpoveďou je Secusmart. BlackBerry kúpil spoločnosť, ktorá sa postarala o vznik SecuTabletu, minulý rok.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit