Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

 Svetová premiéra na okruhu Red Bull Ring. Prvý raz vo svojej histórii sa naraz predstavila dvojica ikonických modelov navrhnutých na cesty aj na okruhy: prototyp nového modelu BMW M4 Coupé a nové BMW M4 GT3. Obe špeciálne maskované vozidlá sa predstavili počas víkendu na pretekoch seriálu motocyklov MotoGP s názvom BMW M Grand Prix Štajerska.

BMW M4 Coupé a jeho pretekársky súrodenec, model BMW M4 GT3, sú ikonickými modelmi automobilky BMW a zároveň aj jednoznačnými príkladmi prenosu technológií zo sveta motoršportu do sériovej výroby. BMW M4 bude k dispozícii vo dvoch výkonových verziách. Okrem základnej verzie s výkonom 353 kW (480 k) a so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou to bude aj model Competition s výkonom 375 kW (510 k). Pre obe verzie bude k dispozícii aj 8-stupňová automatická prevodovka M Steptronic s funkciou Drivelogic.

Ďalším veľkým prekvapením, okrem predstavenia nových modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 GT3, bolo aj to, že víťaz Veľkej ceny Štajerska, ktorá sa konala tento víkend 21. až 23. augusta, sa stal majiteľom úplne nového BMW M4 Coupé. Jedným z dôvodov bolo aj to, že divízia BMW M bola hlavným sponzorom podujatia a už dlhodobo spolupracuje s organizátorom seriálu MotoGP, ktorým je spoločnosť Dorna Sports. Šťastným víťazom pretekov a novým majiteľom modelu BMW M4 Coupé sa napokon stal Miguel Oliveira.

Tretím prekvapením počas pretekov bolo predstavenie nového BMW M8 Gran Coupé MotoGP Safety Car. Vychádza z modelu BMW M8 Competition Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 244 g/km) a počas 22. sezóny bude pôsobiť ako oficiálne Safety Car pretekov MotoGP. Vozidlo sa vyznačuje výkonom 460 kW (625 k) z prepĺňaného motora V8 ako aj mnohými prvkami vyvinutými pre motoršport ako napríklad upravený podvozok či brzdový systém. Nové Safety Car zrýchli o 0 na 100 km/h za iba 3,2 sekundy. Výnimočnú dynamiku za každých okolností podporuje aj inovatívny pohon všetkých kolies M xDrive. Úlohy na pretekárskych okruhoch pomôže spĺňať aj špeciálny nový jazdný režim BMW M Track Mode.

Spolu s modernou farebnou kombináciou povrchu karosérie dotváralo vizuálnu príťažlivosť aj mnoho prvkov z ponuky BMW M Performance. Okrem karbónových aerodynamických prvkov ide aj o športové sedadlá Recaro. Špeciálnu výbavu dopĺňa svetelná rampa na streche s LED technológiou.

Značky: