Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Popredná európska prepravná platforma Bolt, spustila pre svojich zákazníkov službu Apple Pay, ktorá umožní pohodlné platby jednoduchým, bezpečným a rýchlym spôsobom.

Možnosť platby cez Apple Pay sa zobrazí všetkým užívateľom využívajúcim zariadenia s operačným systémom iOS, ktorí majú nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie. Týmto spôsobom môžu užívatelia platiť za uskutočnenú jazdu, či prenájom zdieľaných elektrických kolobežiek, ktoré sa rozbiehajú v zahraničí.

Roman Sysel, regionálny manažér pre strednú Európu hovorí: „V spoločnosti Bolt neustále premýšľame o spôsoboch, ako vylepšiť zážitok z jazdy pre našich cestujúcich. Jej neodmysliteľnou súčasťou je aj bezproblémová platba. Pridanie Apple Pay do našej aplikácie pomôže zákazníkom zaplatiť za jazdy rýchlejšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie.“

Apple Pay môžu zákazníci Bolt využívať v Austrálii, Chorvátsku, Cypre, Českej republike, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Kazachstane, Lotyšsku, Litve, Malte, Maďarsku, Poľsku, Portugalsku, Rakúsku, Rumunsku, Rusku, Slovensku, Švédsku, na Ukrajine a Veľkej Británii.

Služba Apple Pay podporuje mnoho rozšírených kreditných a debetných kariet od popredných bánk na Slovensku. Medzi ne patria 365 Bank, boon., Edenred, J&T Banka, mBank, Monese, N26, Poštová banka, Revolut, Slovenská sporiteľňa a Tatra banka.

Kľúčovými hodnotami Apple Pay sú bezpečnosť a ochrana súkromia. Ak zákazník používa kreditnú alebo debetnú kartu so službou Apple Pay, zariadenie ani servery Apple si skutočné čísla kariet neukladajú. Namiesto toho je vytvorené a zašifrované tzv. Device Account Number, ktoré je bezpečne uložené v používanom zariadení. Každá transakcia je autorizovaná jednorazovým jedinečným bezpečnostným kódom.

Nastavenie Apple Pay je jednoduché a používatelia budú naďalej dostávať všetky odmeny a výhody, ktoré ponúkajú kreditné a debetné karty. Každá platba s Apple Pay je autentizovaná jednoduchým pohľadom alebo dotykom pomocou Face ID alebo Touch ID alebo prístupovým kódom zariadenia.

Viac informácií o Apple Pay nájdete na: https://www.apple.com/sk/apple-pay/

Značky: