Canon dnes predstavil nový rad svojich atramentových tlačiarní PIXMA a inteligentných skenerov CanoScan.

Jednou z noviniek je aj prvá atramentová tlačiareň značky Canon typu „všetko v jednom“ pre formát A3 – PIXMA TS9550. Nové univerzálne tlačiarne a skenery sú skvelými pomocníkmi v domácnostiach, pri tvorivej práci i podnikaní, najmä vďaka užitočným vlastnostiam a mimoriadnemu výkonu.

Nové atramentové tlačiarne Canon PIXMA

Modelová séria Canon PIXMA TS9550 – kompaktná, prepojená tlačiareň typu „všetko v jenom“ formátu A3

Canon TS9550

Canon PIXMA TS9550 je kompaktná atramentová tlačiareň typu „všetko v jednom“, ktorá aj pri rozmeroch tlačiarní pre formát A4 umožňuje tlačiť až vo formáte A3. Vďaka špičkovej technológii tlačovej hlavy FINE a piatim samostatným atramentom vytvára nová tlačiareň výstupy v profesionálnej kvalite aj fotografie s bohatou škálou tónov a životnosťou 100 rokov[1]. Samozrejmosťou je kompatibilita so smartfónmi a Wi-Fi konektivita, vďaka ktorým je táto tlačiareň ideálna pre použitie vo firmách i domácich kanceláriách. Canon PIXMA TS9550 je kompatibilná s technológiami AirPrint (iOS) a Mopria (Android), ktoré umožňujú priamu tlač zo smart zariadení.

Súčasťou elegantného dizajnu novej tlačiarne je aj intuitívny dotykový displej s uhlopriečkou 10,8 cm – priamo z tohto displeja je možné tlačiť napríklad brožúry. Canon PIXMA TS9550 je taktiež výnimočná jednoduchým skenovaním rozmerných dokumentov, rovnako ako v prípade tlače až do formátu A3. Svojich priaznivcov si určite nájde aj dvojcestný podávač papiera a automatický podávač dokumentov na 20 listov. Canon PIXMA TS9550 bude k dispozícii v atraktívnom bielom prevedení (modelové označenie PIXMA TS9551C) aj v elegantnej čiernej farbe, ideálnej pre nasadenie vo firmách a domácich kanceláriách.

Modelová séria Canon PIXMA TS8250 – tlačiarne typu „všetko v jednom“ so šiestimi atramentmi a bezdrôtovou konektivitou pre tlač fotografií v špičkovej kvalite

Canon PIXMA TS8252

 Canon PIXMA TS8250 je univerzálna štýlová tlačiareň typu „všetko v jednom“, ktorá je ideálna pre domáce i kancelárske použitie. Vďaka šiestim samostatným atramentom, vrátane fotografickej modrej, umožňuje toto kompaktné zariadenie aj vysoko kvalitnú tlač fotografií, a to až do formátu A4. Jednoduchosť použitia zvyšuje bezdrôtová konektivita a nechýba ani podpora služby PIXMA Cloud Link (prostredníctvom aplikácie Canon PRINT dostupnej pre systém iOS a Android). Ovládanie okrem iného zjednodušuje dotykový displej s uhlopriečkou 10,8 cm.

Nová tlačiareň je veľmi rýchla, za minútu zvládne vytlačiť 15 čiernobielych listov a 10 farebných. Viac než pár sekúnd nezaberie ani tlač fotografie bez okrajov vo formáte 10×15 cm (4×6 palcov). Súčasťou Canon PIXMA TS8250 je aj dvojcestný podávač papiera a v prípade záujmu o väčšiu ekonomickú efektivitu tlače možno využívať voliteľné atramentové kazety v prevedení XL a XXL[2].

Modelová séria Canon PIXMA TS6250 – kompaktná tlačiareň typu „všetko v jednom“ pre domácnosti

Canon PIXMA TS6251

Canon PIXMA TS6250 sa môže pochváliť jemnými detailmi v prípade tlače fotografií a vďaka samostatnému pigmentovému atramentu aj ostrosťou čierneho textu. Profesionálne vyzerajúce dokumenty si tak môžu používatelia vytlačiť aj v prostredí domova. Na vysokej kvalite výstupov sa podieľa konštrukcia s piatimi oddelenými atramentmi a v prípade potreby je možné tlačiť fotografie bez okrajov až do formátu A4. Bonusom je automatická obojstranná tlač.

V kombinácii s Wi-Fi konektivitou a voľne dostupnou aplikáciou Canon PRINT možno aj túto tlačiareň ovládať zo smart zariadení a prostredníctvom služby PIXMA Cloud Link pristupovať k obľúbeným cloudovým službám. Ovládanie tlačiarne je vďaka intuitívnemu dotykovému displeju, s uhlopriečkou 7,5 palca, veľmi jednoduché a tlač aj skenovanie možno spustiť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Modelová séria Canon PIXMA MG3650S – perfektná inteligentná a rýchla tlačiareň typu „všetko v jednom“ 

Jednou z mnohých predností domácej tlačiarne PIXMA MG3650S je bezproblémová bezdrôtová konektivita, ktorá umožňuje jednoduché prepojenie so smart zariadeniami a cloudovými službami. Nechýba vysoká kvalita výstupov, rýchlosť a vďaka možnosti využívať voliteľné atramentové kazety v prevedení XL ani vysoká efektivita tlače. Výhodou je tiež automatická obojstranná tlač, ktorý znižuje spotrebu papiera.

Modelová séria PIXMA TR4550 – kompaktná multifunkčná tlačiareň pre domáce kancelárie

Canon TR4550

V kontexte jednoduchosti ovládania je dôležité vyzdvihnúť aj podporu technológií AirPrint a Mopria, rovnako ako možnosť priameho bezdrôtového pripojenia, ktoré je výhodné v prípadoch absencia sieťovej infraštruktúry. Prostredníctvom technológie PIXMA Cloud Link je možné skenovať priamo do obľúbených služieb vrátane Google Drive a Dropbox[4]. Novinka navyše vie naskenovať obe strany identifikačnej karty do jednej výstupnej stránky a zrýchľuje tak prácu s týmto typom dokumentov.

[1] Hodnota 100 rokov vychádza z akcelerovaného testovania spoločnosti Canon pri uložení na tmavom mieste, s regulovanou teplotou, vlhkosťou a plynných látok, teda v prostredí simulujúcom tradičnej uloženie v albume s fóliami. S ohľadom na zásadný vplyv okolitých podmienok nie je táto životnosť garantovaná.

[2] Všetky varianty nemusia byť dostupné vo všetkých krajinách.

[3] Iba formáty A4, Letter a Legal

[4] Skenovanie do cloudu a do e-mailu je k dispozícii len pre používateľov originálnych atramentov značky Canon.

Nové ploché skenery Canon CanoScan

Canon CanoScan LiDE 400 – štýlový skener s vynikajúcou rýchlosťou a kvalitou výstupov

Canon CanoScan LiDE 400

Tento prémiový skener ponúka vysokú rýchlosť aj kvalitu výstupov pri súčasnom dôraze na minimálne priestorové a energetické nároky (napájanie má na starosti konektor USB typu C). Vďaka sofistikovanému dizajnu sa CanoScan LiDE 400 môže pochváliť kompaktnými rozmermi aj stojanom zvislej polohy, ktorý šetrí cenné miesto na pracovnej ploche. Nový skener zvláda rozlíšenie až 4 800 x 4 800 dpi a dokáže tak verne a vo všetkých podrobnostiach reprodukovať ľubovoľný dokument alebo fotografiu. Farebné skenovanie jednej stránky v rozlíšení 300 dpi trvá iba osem sekúnd a vďaka krytu „Z“, s dvoma závesmi zväčšujúcimi maximálnu hrúbku skenovaných dokumentov až na 21 mm, je bezproblémové aj spracovanie materiálov ako sú knihy, časopisy alebo súhrnné správy. Kombinácia automatickej optimalizácie nastavení, opráv dokumentov a vylepšovanie digitalizovanej podoby fotografií (Auto Scan, Auto Document Fix a Auto Photo Fix[1]) s technológiou LiDE zabezpečuje, že pre každú jednotlivú skenovanú predlohu sú použité tie najlepšie nastavenia – čo opäť výrazne zjednodušuje celý proces digitalizácie dokumentov.

Canon CanoScan LiDE 300 – kompaktný a ľahko použiteľný skener pre domácnosti a kancelárie

Canon CanoScan LiDE 300

Plochý skener Canon CanoScan LiDE 300 pre formát A4 je nielen ľahký, ale vďaka EZ tlačidlám tiež jednoducho ovládateľný. Za výstupmi vo vysokej kvalite stojí rozlíšenie 2 400 x4 800 dpi a navyše je táto novinka aj dostatočne rýchla. Skenovanie dokumentu vo formáte A4 trvá pri rozlíšení 300 dpi len 10 sekúnd. Vďaka svojim malým rozmerom i nízkej váhe možno CanoScan LiDE 300 ľahko prenášať podľa konkrétnej potreby a používanie zjednodušuje aj fakt, že nevyžaduje samostatný napájací kábel – jednoducho stačí skener pripojiť k počítaču alebo notebooku prostredníctvom USB kábla.

Užitočné sú aj štyri EZ tlačidlá pre jednoduché skenovanie do PDF súboru alebo do e-mailu, rovnako ako pre jednoduché kopírovanie alebo automatické skenovanie. K žiadnej z týchto operácií tak nie je nutné prechádzať neprehľadnými ponukami a prácu so skenerom zvládne aj úplný začiatočník. Podobne ako pri modeli LiDE 400 sú k dispozícii funkcie pre vylepšovanie výstupov Auto Document Fix a Auto Photo Fix.

Zábava pre všetkých so službou Creative Park

Tlačiarne PIXMA možno využiť pre zábavu celej rodiny. Máte radi papierové vystrihovačky či skladačky alebo si chcete urobiť vlastný kalendár? A čo napríklad rámčeky na fotografie? Potom nie je nič jednoduchšie, než otvoriť stránky služby Creative Park a vybrať si, čo sa vám páči a začať tvoriť. K dispozícii méte stovky možností. pretože Creative Park myslí na všetky vekové skupiny. Nájdete tu vystrihovačky pre úplne malé deti, ktoré si môžu samostatne vyfarbiť, aj náročné modely zložené z mnohých dielov pre skúsených modelárov. Majitelia tlačiarní Canon PIXMA, ktorí používajú originálne atramenty Canon, navyše získavajú prístup k veľkému množstvu prémiového obsahu v databáze Creative Park Premium. K dispozícii tak majú fotografie, ilustrácie, výrobky z papiera a ďalšie materiály od medzinárodne uznávaných fotografov a umelcov.

Nové tlačiarne Canon PIXMA TS8250, PIXMA TS6250, PIXMA MG3650S a PIXMA TR4550 aj skenery Canon CanoScan LiDE 400 a CanoScan LiDE 300 budú v predaji od septembra 2018, tlačiareň PIXMA TS9550 o dva mesiace neskôr. Ďalšie informácie o nových tlačiarňach Canon PIXMA TS, MG a TR i skeneroch CanoScan sú k dispozícii na stránkach www.canon.sk.

[1] Iba pre operačné systémy Windows

Značky: