Prvý ročník súťaže CATAPULTUJ SVOJ SEN sa dostal do svojho úspešného finále. Z viac než dvesto prihlásených projektov porota vybrala desiatich kandidátov, s ktorými sa počas novembra stretla, aby vyhodnotila a našla svojho víťaza. Historicky prvým víťazom súťaže sa stal Juraj Koreň, profesionálny paraglidista, tandemový a súťažný pilot z Banskej Bystrice.

V prvom rade by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí venovali čo i len sekundu zo svojho drahocenného času na to, aby skúsili šťastie v našej súťaži. Teší ma, že Slováci sa ukázali ako ambiciózny národ, plný svetových nápadov a zaujímavých snov. Žiaľ, vybrať sme mohli iba jedného, hoci mnohé projekty sa nám osobne veľmi páčili, a tak nám bolo zaťažko určiť prvenstvo spomedzi toľkých skvelých ideí,“ vysvetľuje Claudia Petöová, zástupca značky mobilných telefónov CAT na Slovensku a dodáva: „Juraj nás však oslovil nielen svojou ideou, ale aj charizmou a bohatými zážitkami, ktoré počas svojej kariéry profesionálneho paraglidistu zažil. Jeho aktivity a projekty, ktoré chystá na najbližšie obdobie nám spomedzi všetkých kandidátov najlepšie zapadli do nášho konceptu extrémne odolných zariadení. Smartfóny CAT tak Juraja počas roka 2018 budú sprevádzať na cestách a počas jeho letov po Antarktíde, v Himalájach či v Španielsku.

Juraj Koreň je mladý profesionálny paraglidista, tandemový a súťažný pilot, ktorý sa venuje aj alpinizmu a behu. Narodil sa v Starej Ľubovni a momentálne žije v Banskej Bystrici. Juraj je letecký dobrodruh, má za sebou extrémne súťaže svetového či európskeho formátu a vytvoril niekoľko paraglidistických rekordov doma aj v zahraničí. Lietal v Alpách, Pyrenejách, expedične v Kaukaze, Dračích horách, Altaji a Himalájach a má skúsenosti z extrémnych situácií počas sólo bivakovacích preletov v týchto vysokých horách. Vzdialenostné rekordy z rodného Slovenska i Himalájí a Kaukazu svedčia o tom, že je pilot všestranný a skúsený. Má za sebou aj mnoho zimných výstupov v Tatrách. Tieto všetky skúsenosti chce aktuálne preniesť do veľkého dobrodružného projektu, ktorý na svete nemá obdobu –  SEVEN VIRGIN SUMMITS.

Značky: