Prihlásenie do prehliadača nebýva úspešné vtedy, keď máte priveľmi silné reštrikcie.
To môže byť jedna z príčin, prečo sa nezobrazí buď QR kód alebo sa po jeho načítaní a autorizácii cez smartfón nedostanete ďalej. Tento tip je zároveň platný aj pre iné tipy problémov, ak sa stránka nenačíta.
WhatsApp na webe je dobrou alternatívou, prečo sa prihlásiť do tejto služby aj cez prehliadač. Je ale treba znížiť bezpečnostné funkcie prehliadača v oblasti blokovania reklamy a sledovacích cookies. Ide o nastavenia v sekcii bezpečnosti a súkromia. Tejto téme sme sa venovali už v minulosti a nájdete ju v tomto článku.
Základná otázka je, či v rámci nastavení, bude vhodné zvážiť používanie dvoch prehliadačov. Vieme, že nie každému to bude prirodzené, avšak v minulosti sme takúto situáciu mali. Išlo o simultánne používanie Internet Explorera a Chrome či Opery. V zásade ste sa IEčka nevedeli zbaviť, pretože bol súčasťou Windows. Európska komisia síce podnikla kroky proti monopolnému postaveniu Microsoftu, avšak realita bola taká, že Microsoftu to neuškodilo a konkurenčným prehliadačom to nepomohlo.
Najlepšie riešenie pre tých z vás, ktorí chcú obmedziť identifikátory vysielané o sebe stránkam naprieč internetom, je mať dva prehliadače. Jeden práve na také veci ako WhatsApp, Facebook a Messegner a druhý na bežné používanie s ohľadom na trochu súkromia. Dobrá správa je, že banky sú aspoň zatiaľ striedme v tom, čo po vás chcú a fungujú so stredne slabými reštrikciami v rácmi nastavení bezpečnosti v prehliadači.
Nebojte sa zvýšiť si zabezpečenie, väčšina stránok bude fungovať bez problémov. Ak sa stretnete s nejakými ťažkosťami, je najjednoduchšie otvoriť stránku v druhom prehliadači. Je to lepšie ako meniť nastavenia a znižovať ochranu v rámci celého vášho prehliadača.
Prečítajte si aj: