Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ČSOB sa stala už štvrtý raz po sebe najlepšou bankou na Slovensku v oblasti obchodného financovania.

Rozhodol o tom renomovaný ekonomický magazín Global Finance, ktorý zverejnil rebríček najlepších bánk v 83 krajinách sveta.

„V prípade slovenskej, silno proexportne orientovanej ekonomiky obzvlášť platí, že firmy musia o svoje miesto na trhoch zabojovať a uspieť v konkurencii zahraničných firiem. Navyše, ich biznis je neraz závislý od vývoja politickej či ekonomickej situácie v iných krajinách. Vďaka viac ako 50-ročným skúsenostiam v oblasti obchodného financovania vieme firmám ponúknuť nielen zdroje financovania, ale aj komplexné poradenstvo a skúsenosti z rôznych trhov. To, že toto ocenenie prichádza už štvrtýkrát po sebe, je pre nás dôkazom toho, že podnikateľom rozumieme a riešenia, ktoré im pripravujeme na mieru, sa stávajú pevnou a spoľahlivou súčasťou ich biznisu,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB Daniel Kollár.

Odborná porota a čitatelia magazínu Global Finance pri výbere tých najlepších bánk v oblasti obchodného financovania posudzovali kritéria ako objem transakcií, trhový podiel, rozsah pokrytia, kvalita klientskeho servisu, konkurencieschopnosť cien, technológie či inovácie. Zohľadňovali pritom aj špecifiká jednotlivých trhov a krajín.

„Aktuálne obdobie je dynamickým tak pre banky poskytujúce obchodné financovanie, ako aj pre samotné firmy využívajúce ich služby. Naše ocenenia pomáhajú identifikovať tých hráčov na trhu, ktorí sú smart a dostatočne pohotoví na to, aby vedeli  úspešne manévrovať a navigovať v meniacom sa prostredí medzinárodného obchodu,“ uviedol pri príležitosti zverejnenia rebríčka vydavateľ magazínu Global Finance Joseph D. Giarraputo.

Prvenstvo v oblasti obchodného financovania získali aj tri ďalšie banky patriace do skupiny KBC, materskej spoločnosti ČSOB – ČSOB v Českej republike, K&H v Maďarsku a KBC v Belgicku.

Značky: