Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Podnikatelia s malými a strednými firmami nesú zodpovednosť nielen za seba, či svoj majetok, ale aj za väčšinu pracovných miest na Slovensku.

Veľkú časť dňa pritom trávia na cestách. ČSOB v tejto súvislosti doplnila podnikateľské úvery o úrazové poistenie vodiča, ktoré podnikateľom pomôže v prípade nepriaznivej životnej situácie. Navyše pre nich pripravila interaktívnu novinku, ktorá im uľahčí hľadanie vhodného obchodného priestoru pre rozšírenie ich podnikania.

Z údajov ČSOB vyplýva, že priemerný vek malých a stredných podnikateľov, ktorí splácajú podnikateľský úver, je 47 rokov a ich priemerná mesačná splátka je 615 eur. V porovnaní s tým, priemerný invalidný dôchodok predstavoval vlani na Slovensku 353 eur. Pre väčšinu podnikateľov je pritom presúvanie sa autom už nevyhnutnosťou. Úrazové poistenie vodiča podnikateľovi zabezpečí pravidelný príjem vo forme doživotnej mesačnej renty, ak v dôsledku dopravnej nehody utrpí vážne trvalé následky.

Výška mesačnej renty je vopred známa a pohybuje sa od 250 eur až do 1800 eur v závislosti od zvoleného typu balíka poistenia. Podnikateľom, ktorí si ho uzatvoria spolu s úverom, získajú od ČSOB odmenu vo výške ročného poistného. Poistenie sa pritom vzťahuje na vodiča bez ohľadu na to, či sa prepravuje vlastným, služobným alebo požičaným autom, pričom poistenie platí na cestách vo všetkých krajinách sveta.

ČSOB pripravila pre podnikateľov a malé firmy aj ďalší benefit. Ak si teraz zriadia balík služieb Podnikateľské konto, Podnikateľské konto ELEKTRON alebo Podnikateľské konto KOMPLET, získajú 10-% zľavu z výšky poistného v prípade poistenia majetku a zodpovednosti Biznis Plus. Poistenie je určené predovšetkým podnikateľom, ktorí vlastnia majetok určený na podnikateľské účely. Vzťahuje sa na budovy na budovy, obchodné, výrobné zariadenia, prevádzky, zodpovednosť za škody iným osobám.

Nájdite si vhodné priestory pre svoj biznis

ČSOB spustila od marca pre podnikateľov užitočnú novinku – Mapu podnikateľských príležitostí. Jej  cieľom je  pomocou Google Maps lokalizovať voľné obchodné priestory, ktoré by podnikateľ mohol využiť pre rozšírenie svojho biznisu. Na tejto mape klienti nájdu obchodné priestory, ktoré sú v aktuálnej ponuke portálu Topreality.sk, a to vo všetkých krajských mestách, kde je  najväčší potenciál na podnikanie.

Vďaka nástroju „street view“ sa podnikateľ vie „naživo“ ocitnúť priamo vo vybranom meste a stáť na konkrétnej  ulici, aby zhodnotil, aká je v okolí infraštruktúra, osídlenie či iné predpoklady na podnikanie. Po kliknutí na ktorýkoľvek „pin“ sa mu zobrazí aktuálne ponúkaný voľný obchodný priestor, spolu s fotogalériou daného miesta a so všetkými podstatnými informáciami.

Výhodnejšie financovanie biznisu

A kde nájsť peniaze pre rozšírenie biznisu? ČSOB už dlhodobo poskytuje pre podnikateľov úvery so zárukami Európskeho investičného fondu (EIF). Nástroje zdieľaného rizika banke umožňujú sčasti uvoľniť úverové podmienky, vďaka čomu je úver je pre klienta dostupnejší. Napríklad z pohľadu nižšej úrokovej sadzby či možnosti rozloženia úveru na dlhšie obdobie splácania a následného zníženia splátok. Aktuálne môžu podnikatelia žiadať o úvery z programu COSME.

Výhody úveru z programu COSME:

  • úvery na financovanie prevádzkových aj investičných potrieb,
  • zníženie úrokovej sadzby,
  • maximálna výška úveru až do 500.000 eur,
  • možnosť rozložiť splátky až na 15 rokov,
  • zvýšenie nezabezpečenej časti úveru
  • vyššie povolené LTV pri zabezpečených úveroch.

Typy úverových programov s podporou EU

Podnikateľ si môže vybrať typ produktu v závislosti od jeho aktuálnych potrieb. Ak má záujem o nákup nehnuteľnosti, strojov, či zariadení, odporúčame investičný úver.  Ak potrebuje riešiť krátkodobé záležitosti, akými sú napríklad nákup zásob či materiálu, k dispozícii je prevádzkový, kontokorentný úver.

ČSOB týmto nadväzuje na úspešnú spoluprácu s EÚ, keď v rokoch 2013 až 2016 podporila prostredníctvom zvýhodnených úverov podniky tvoriace viac ako 10 tisíc pracovných miest. Podpora smerovala predovšetkým do regiónov s vyššou nezamestnanosťou.

Značky: