Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ČSOB od augusta znižuje úrokové sadzby pri úveroch na bývanie pri všetkých fixáciách.

Klienti s novou hypotékou, ako aj klienti, ktorí si do ČSOB prenesú svoj úver na bývanie z inej banky, si tak môžu financovať svoje bývanie s úrokom už od 0,95% p.a. pri trojročnej fixácií alebo môžu využiť obdobie historicky najnižších sadzieb na zafixovanie úroku až na desať rokov, a to od 1,75% p.a. Desaťročná fixácia je plne v súlade so stratégiou ČSOB podporujúcou zodpovedný prístup k úverovaniu. Klientovi totiž dáva garanciu, že sa výška jeho mesačných splátok nebude počas celého tohto obdobia meniť a ani zmena úrokov na trhu v budúcnosti neovplyvní jeho rodinný rozpočet.

„Úrokové sadzby na úvery na nové bývanie sú nízke a na Slovensku jedny z najnižších v eurozóne. Na nízkych   úrovniach však nie sú iba Slovákmi obvykle preferované kratšie sadzby, ale aj dlhšie úrokové sadzby poskytujúce väčší komfort pri eventuálnom posune úrokovej krivky. Desaťročná fixácia tak poskytuje istotu nemenných úrokových nákladov na dlhšie obdobie. Dôvodom nízkych sadzieb je najmä pretrvávajúca uvoľnená politika ECB, ako aj silná konkurencia na finančnom trhu,“ približuje Marek Gábriš, hlavný ekonóm ČSOB. 

fixáciaFIX 3FIX 4FIX 5FIX 10
úroková sadzbaod 0,95% p.aod 1,05% p.a.od 1,20% p.a.od 1,75% p.a

Úver na bývanie so zníženou sadzbou môžu klienti získať aj keď ešte nemajú vybratú konkrétnu nehnuteľnosť. ČSOB ako jediná na trhu ponúka pre klientov hypotekárny úver na nešpecifikovanú nehnuteľnosť, vďaka ktorému klient získava náskok pred ostatnými záujemcami. Od schválenia úveru má totiž ešte pol roka na nájdenie nehnuteľnosti. Vďaka tomu dopredu vie,  akú výšku hypotéky získa. A to, že má úver už schválený, je pre neho z pozície jednoznačná „konkurenčná“ výhoda.

Noví aj existujúci klienti ČSOB ušetria aj vďaka mimoriadnym splátkam. Mimoriadne splátky môžu klienti ČSOB realizovať bez poplatku zo zákona raz ročne do 20 % zostávajúcej istiny v pobočke ČSOB a zároveň nad rámec zákona raz mesačne už od 50 eur do 1,5 % zostávajúcej istiny cez aplikáciu ČSOB SmartBanking. Výhodami takéhoto mimoriadneho splácania hypotéky cez aplikáciu ČSOB SmartBanking sú následne úspory na úrokoch a tiež možnosť skrátenia dĺžky splatnosti úveru pri obnove.