O nástupcovi systému Windows 10 sa už otvorene hovorí.

Microsoft plánuje uviesť Windows 10 počas leta a bude to veľká udalosť. Po prvý raz pôjde o prechod na úplne novú verziu zadarmo a to dokonca aj pre používateľov nelegálnej verzie. Windows 10 bude bežať na viacerých zariadeniach vrátane smartfónov, hernej konzoly Xbox, tabletov a počítačov a budú sa dať zdieľať na týchto zariadeniach rovnaké dáta. Prinesie internetový prehliadač novej generácie Spartan a virtuálnu asistentku Cortana.

Podľa serveru Neowin Microsoft už teraz plánuje aj ďalšiu verziu. Tá by sa mala objaviť v roku 2016 a jej kódovým menom je Redstone. Tento názov si firma požičala od hry Minecraft, ktorú pred časom odkúpila. Do toho času sa má objaviť ešte jedna väčšia aktualizácia Theshold v druhej polovici tohto roka a má priniesť opravu detských chýb uvedeného operačného systému. Popritom budú existovať aj typické mesačné aktualizácie každý druhý utorok v mesiaci.

Zdroj: Neowin

Zdroj: Neowin

Redstone v roku 2016 má riešiť spoluprácu ďalších produktov od spoločnosti Microsoft, napr. okuliare HoloLens, ďalej televízor Surface Hub, hodiniek Microsoft Band a pod. Nová verzia Windows bude údajne niesť označenie Windows 10.1, teda nie Windows 11 alebo 12. Neowin uvádza, že aktualizácie budú zadarmo a tiež bude pokračovať projekt verejného testovania cez program Windows Insider.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.