Novinka sa môže hodiť viacerým používateľom sociálnej siete.

Facebook dnes ohlásil novú funkciu, ktorá umožňuje mať profil stále aktuálny, bez “nechcenej” minulosti. To sa môže hodiť napríklad v prípade, keď si hľadáte prácu a nechcete odhaliť divoké večierky, na ktorých sa diali “čudesné veci”.

Funkcia nesie názov Manage Activity a slúži na jednoduché hromadné mazanie a skrývanie starých príspevkov. To umožňuje spravovať aktivity na Facebooku oveľa efektívnejšie ako kedykoľvek predtým. Je umožnené archivovať (skrývať) obsah, ktorý už nechcete, aby videli ostatní, ale stále si ho chcete ponechať na sociálnej sieti. K dispozícii je tiež “kôš”, kde sa môžu premiestniť príspevky, ktoré už nechcete znova vidieť.

Takto vyhodený obsah tam zostane po dobu 30 dní, takže používateľ bude mať dostatok času na rozmyslenie, či ho nechá automaticky odstrániť, alebo ho obnoví. 

Či už ide o archiváciu alebo vyhodenie príspevkov do koša, tieto úkony je možné robiť hromadne. K dispozícii sú dokonca aj filtre, napríklad na rýchle presmerovanie na príspevky s konkrétnymi ľuďmi alebo príspevky z určitého časového obdobia.

Spravovanie aktivity sa aktuálne rozširuje na Facebook Lite a čoskoro sa rozšíri aj do hlavnej aplikácie na mobilných zariadeniach. V budúcnosti sa chystá aj vydanie pre stolné počítače.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Huawei AG telefóny bez Googe služieb: Ako si stiahnuť Facebook, WhatsApp, Instagram a ďalšie aplikácie (VIDEO TOUCHIT)

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.