Sony oslavuje víťazstvo piatich svojich produktov na odovzdávaní cien EISA, ktoré udeľuje organizácia European Imaging and Sound Association, najväčšie združenie odborných médií v Európe.

EISA je rešpektovaná organizácia, ktorá je známa kvalitou svojej odbornej analýzy a hodnotenia celého spektra produktov. Päť cien pre Sony teda vypovedá o tradičnej schopnosti tejto značky ponúkať naozaj inovatívne produkty, ktoré sa vyznačujú tak štýlom, ako aj funkčnosťou.

Európsky prémiový kompaktný fotoaparát 2016-2017: RX1R II

RX1R II_nowat

RX1R II je jedným z najmenších fotoaparátov s fullframovým snímačom a ponúka najvyššiu obrazovú kvalitu zo všetkých kompaktných fotoaparátov, ktoré SONY kedy vyrobilo. Umožňuje to unikátna kombinácia fullframe snímača s vysokým rozlíšením 42 megapixelov a vysoko svetelného objektívu ZEISS Sonnar T* 35mm F2 s pevným ohniskom. Rovnako disponuje historicky prvým variabilným optickým low-pass filtrom, ktorý zabezpečuje perfektnú kvalitu snímok so širokým dynamickým rozsahom a nízkou hladinou šumu. Fast Hybrid AF systém, ktorý kombinuje 399 ostriacich bodov s detekciou fázy a zónové meranie kontrastu, zaručuje ostré snímky v akejkoľvek situácii. Vstavaný elektronický hľadáčik XGA OLED Tru-Finder a naklápajúci sa LCD displej poskytujú fotografovi veľkú slobodu pri zachytávaní kreatívnych kompozícii. Tento prémiový kompaktný fotoaparát je naozajstným víťazom v každom smere.

Európsky fotoaparát pre Foto & Video 2016-2017: α7S II

α7S II_nowat

Fotoaparát α7S II dáva profesionálom do ruky ten pravý nástroj, ktorým môžu nakrútiť vysoko kvalitné video a nafotiť prvotriedne statické snímky za všetkých fotografických podmienok. Je vybavený 12,2 MP full-frame snímačom Exmor CMOS, ktorý zvláda snímanie s najvyššou citlivosťou až ISO 409600. Okrem toho ponúka vysoký dynamický rozsah až 14EV, disponuje päťosou mechanickou stabilizáciou v čipe a možnosťou nahrávať videá v rozlíšení 4K s technológiou Full Pixel Readout na internú pamäť v dátovom toku až 100Mbps. Zaručí tak, že aj pri vysokých nárokoch profesionálov nie je treba robiť žiadne kompromisy v kvalite. Fast Intelligent AF systém vyniká rýchlosťou, presnosťou a poskytuje ostré snímky a videá dokonca aj za veľmi zlých svetelných podmienok.

Európsky poloprofesionálny kompaktný systémový fotoaparát 2016-2017: α6300

α6300_nowat

Fotoaparát α6300 si zachováva kompaktné rozmery a nízku hmotnosť svojho populárneho sesterského modelu α6000. Navyše je vybavený bleskovo rýchlym (0,05 sekundy) Fast Hybrid AF systémom s 425 ostriacimi bodmi, sledovaním snímaného objektu systémom 4D focus, sériovým snímaním rýchlosťou až 11 snímok za sekundu, profesionálnym videozáznamom v rozlíšení 4K a telom odolným proti prachu a vlhkosti. Nový snímač Exmor CMOS s rozlíšením 24,2 megapixelov zabezpečuje vynikajúcu kvalitu obrazu aj pri fotografovaní zle osvetlených scén spoločne s prvotriednou kvalitou videozáznamu. O výborné zobrazenie sa stará výklopný trojpalcový LCD displej s 921 000 bodmi a jasný elektronický hľadáčik OLED s 2,36 miliónmi bodov, ktorý má po novom obnovovaciu frekvenciu až 120fps.

Európsky profesionálny kompaktný systémový objektív roku 2016-2017: SEL85F14GM

SEL85F14GM_nowat

Prémiový teleobjektív SEL85F14GM je skutočným prínosom pre každého ambiciózneho fotografa portrétov. Konštrukcia optiky a využitie technologicky pokročilých optických členov ručí za to, že objektív dosahuje extrémne vysoké rozlíšenie, vyžadované modernými fotoaparátmi. Kruhová clona objektívu s jedenástimi lamelami zabezpečuje jemný a atraktívny bokeh. Povrchová úprava Nano AR Coating potláča odlesky a svetelné závoje pri fotografovaní v protisvetle. Prstencový ostriaci SSM motor s dvoma polohovými senzormi ešte umocní rýchlosť a presnosť pokročilých AF systémov Sony fotoaparátov. Ako sa dá očakávať od profesionálneho objektívu, je aj FE 85mm F1.4 GM odolný proti prachu a vlhkosti.

Európsky HD audiosystém pre automobily 2016-2017: RSX-GS9

RSX-GS9_nowat

Vďaka svojej veľkosti 1DIN a kruhovému ovládaču možno vyzerá mediálny prijímač RSX-GS9 od spoločnosti Sony ako klasické a tradičné autorádio, ale za minimalistickým zovňajškom čelného panelu tohto audiosystému s vysokým rozlíšením sa skrýva najmodernejšia zvuková superstar. Podporuje rôzne zariadenia až po 192kHz/24-bit PCM, ktoré môžete pripojiť prostredníctvom USB portu typu A, 5.6MHz natívnou DSD prostredníctvom portu USB micro-B pre pripojenie digitálnych hudobných prehrávačov s vysokým rozlíšením, zatiaľ čo optický výstup umožňuje digitálne pripojenie k externému DSP. Jedinečná aplikácia „SongPal“ od spoločnosti Sony pre smartfóny umožňuje používateľom bezproblémové prehľadávanie hudby a ponúka jednoduché doladenie detailov zvuku priamo na displeji smartfónu. Každý používateľ si tak môže hudbu nastaviť individuálne, presne podľa svojho želania. Použitie najlepšieho dostupného čipu DAC, vysoko kvalitných operačných zosilňovačov a vyspelého systému obvodov zabezpečuje, že výkon audiosystému RSX-GS9 nemôže byť iný ako výborný. Hudbu s vysokým rozlíšením si teraz môžete užívať aj vo svojom aute.