Fotogaléria: Inteligentné hodinky ASUS ZenWatch

3

Inteligentné hodinky parili na MWC medzi najčastejšie inovatívne produkty, predstavil ich napr. Huawei ale aj LG či HTC, videli sme ich aj na stánku Lenovo. ASUS predstavil svoje ZenWatch už na výstave IFA v Berlíne, ale na MWC v Barcelone ich poskytol na voľné vyskúšanie verejnosti. Po tom, ako sme ich držali v ruke, konštatujeme, že ide naozaj o mimoriadne tenké hodinky. Svojim dizajnom sa blížia k tomu, čo ľudia považujú za hodinky, nie je to nič hrubé a exotické.

Páčil sa nám aj náramok, ktorý je vyhotovený v talianskej koži a dá sa vymieňať. Základom ASUS ZenWatch je operačný systém Google Wear, hodinky sa dajú ovládať aj hlasom so začiatočným povelom OK Google. Spojenie so smartfónom zabezpečuje vlastná aplikácia, potom ktorej napr. vyhľadáte hodinky, resp. smartfón, zmeníte si ciferníky (to sa ale dá aj priamo pomocou hodiniek) a vyhodnotíte si monitorovanie vášho zdravia. ZenWatch dokážu aj monitorovať tep srdca, dokovacia nabíjacia stanica sa prepája pomocou špeciálneho konektora v spodnej časti hodiniek. Výdrž na batériu je okolo dvoch dní. Hodinky sa pohodlne nasadzujú na ruku, primárne sú určené pre mužov. Pozrite si aj fotogalériu z týchto hodiniek.

 

 

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange.

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

3 komentáre

  1. Pingback: ASUS – zameranie na mobilitu a možnosť prispôsobenia je kľúčom k úspechu | touchIT

  2. Pingback: MWC 2015: Ako keby ste tam boli spolu s nami | touchIT

  3. Pingback: Hlasujte za najlepšie inteligentné hodinky roka 2015 | touchIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>