Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Freecom predstavuje mHDD Slim – kompaktný, ľahký a štýlový prenosný disk v odolnom kovovom puzdre, ktorý rozširuje rodinu nových externých  HDD a SSD diskov.

Napriek kovovému puzdru a vysokým kapacitám 2 TB a 1 TB váži disk mHDD Slim iba 150 gramov a so svojimi 0,9 cm je veľmi tenký. Zákazníci, ktorí zvolia 2 TB model, môžu očakávať dostatok priestoru na uloženie až 4 000 filmov, 500 000 fotografií alebo 900 000 piesní.

Aby majitelia Mac i PC mohli naplno využívať vylepšené konektivity, je mHDD Slim k dispozícii s dvoma káblami: USB Type-C a USB 3.0. Disk je naformátovaný vo FAT32 a uľahčuje prenos medzi počítačmi s Windows a Mac bez nutnosti preformátovania. Pre potrebu uloženia súborov väčších ako 4 GB je priamo na disku priložený softvér na preformátovanie na HFS+ pre Macy a NTFS pre PC.

mHDD Gold Laptop_web2016_3_nowat

S elegantným šasi z brúseného hliníka, v ktorom sa zrkadlí štýlový zovňajšok MacBookov, je mHDD k dispozícii v troch farebných vyhotoveniach: strieborná, zlatá a vesmírna sivá.

Disk sa dodáva s predinštalovaným softvérom Nero Backup Essentials pre úplnú zálohu systému a obnovenie funkčnosti. Ten umožňuje používateľom naplánovať automatické zálohovanie podľa dátumu a času, komprimovať súbory na úsporu miesta alebo šifrovať zálohy chránené heslom. Pevný disk má tiež funkciu USB Rec&Play, ktorá z neho robí plnohodnotný video rekordér pre televízory s USB pripojením. Umožňuje nahrávanie, prehrávanie a dokonca pozastavenie živého TV vysielania.

Odporúčaná maloobchodná cena produktu mHDD s kapacitou 1 TB je 109,99 eur vrátane DPH, zatiaľ čo 2 TB variant stojí 159,99 eur vrátane DPH.

Stolové disky mHDD a mSSD značky Freecom

mHHD Slim disky rozširujú rady väčších stolových pevných diskov mHDD s pripojením USB 3.0 v kapacitách 2 TB, 4 TB a 8 TB (k dispozícii za ceny 109,99 eur, 159,99 eur a 339,88 eur). Tieto robustné zariadenia na ukladanie dát, ktorých hmotnosť dosahuje až 1 kg pri 8 TB modeli, sú tiež k dispozícii vo veľmi štýlovom, textúrovanom zovňajšku z odolného kovu.

Nové produkty doplňujú už skôr uvedený Freecom mSSD, miniatúrny externý SSD disk s pripojením USB 3.0. Ten je podstatne menší (objemovo) a ľahší ako golfová loptička a dosahuje veľmi atraktívnu rovnováhu medzi prenosnosťou a výkonom.

Značky: