Už niekoľko týždňov môžeme sledovať redizajn aplikácie pre Android.

Ten zahŕňa služby Google Chat a Meet. Integrácia videohovorov bola oficiálne ohlásená už dávnejšie, zatiaľ čo zvyšné novinky sme spoznali iba dnes. Google robí zo služby Gmail “nový domov pre prácu“ tým, že umožní všetko robiť z obrazovky jednej aplikácie.

Gmail redizajn

Zdroj: Android Police

Okrem integrácie Meet, ktorá je už aktívna aj pre niektorých používateľov iOS, Gmail získa dolný panela s kartami „Chat“ a „Rooms“. V prvom prípade tak bude vidieť súkromné a skupinové rozhovory s avatarmi profilov, vrátane ich indikátorov aktivity a stavu. Druhá časť zobrazuje väčšie rozhovory pre tímy a projekty. Tieto “miestnosti” majú konkurovať službe Slack.

Google minulý mesiac priniesol do Gmailu na webe pre používateľov balíka G Suite aj Chat. Zámerom je nahradiť klasické “hangouty” a poskytnúť prístup k službe správ a miestnostiam na celú obrazovku.

Gmail redizajn

Zdroj: Android Police

Uniknuté snímky redizajnu Gmailu odhaľujú ešte väčší tlak na vzájomné prepojenie viacerých služieb. Pri prezeraní miestností vo webovej aplikácii Gmail bude čoskoro možné mať otvorený celý súbor Dokumentov Google, zatiaľ čo môže prebiehať konverzácia. Karty tiež umožnia zobraziť zdieľané súbory a úlohy. 

Ďalšie snímky zobrazujú nadchádzajúce funkcie Meet, ako je ručné zdvíhanie, otázky a odpovede, účasť na stretnutiach a možnosť voľby pozadia. Spoločnosť Google tieto funkcie oficiálne oznámila minulý mesiac a na trh ich uvedie v nasledujúcich týždňoch.

Gmail redizajn

Zdroj: Android Police

Začiatkom tohto roka začal Google pracovať na jednotnom riešení na zvýšenie produktivity. Iba dúfame, že Gmail sa nestane príliš preplneným funkciami. Prvý skutočný pohľad by sme mali získať už budúci týždeň, kedy sa začne redizajn Gmailu postupne uvoľňovať.

Zdroj: 9to5Google

Prečítajte si aj:

Fotky Google: Niektorým priečinkom bola automaticky vypnutá synchronizácia. Skontrolujte si nastavenia

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.