Google mal výpadok. Vyhľadávač aj ostatné služby už fungujú (doplnené)

1

Obľúbený vyhľadávač nefunguje.

Pokiaľ sa práve teraz snažíte niečo vygoogliť, pozrieť si video na YouTube alebo skontrolovať email cez Gmail a ani jedna z uvedených služieb vám nefunguje, problém nie je vo vašom prijímači. Google a jeho služby majú výpadok – minimálne na Slovensku a v Čechách. Zahraničné portály nehlásia problémy a na výpadky sa nesťažujú ani používatelia diskusného portálu Reddit – s výnimkou Čechov a Slovákov.

Konkrétne informácie o problémoch zatiaľ nie sú známe. Situáciu však sledujeme a budeme o nej informovať. Google Slovensko na svojom FB profile zverejnil iba stručné vyjadrenie, že na odstránení problémov sa pracuje.

google_vyjadrenie_vypadok_nowat

Doplnené 20:32Aktuálna mapa výpadku Google služieb. Problémy majú pravdepodobne aj niektoré susediace krajiny ako Rakúsko a Maďarsko. Slovensko a ČR je v epicentre.

google_mapa_vypadky

Doplnené 21:18 – Vďaka čitateľskému tipu (ďakujeme!) dávame do pozornosti Twitter účet používateľa Zdenek Cendra. Ten vysvetľuje dôvod problémov Googlu v ČR – výpadok spôsobuje chyba routovania v sieti Google. Je pravdepodobné, že rovnaký problém je zdrojom výpadkov aj na Slovensku.

UPC v Čechách opravilo chybu manuálne a vďaka tomu Google a jeho služby v rámci siete UPC ČR fungujú bez problémov.

Doplnené 21:24 – Počas poslednej hodiny sme si všimli, že vyhľadávanie a ďalšie Google služby v krátkych intervaloch fungovali a následne opäť vypadli. Aktuálne nám dlhšiu dobu bez výpadkov funguje YouTube. Gmail a vyhľadávanie nie sú funkčné. Stav výpadkov si môžete skontrolovať prostredníctvom webu downdetector.com.

Downdetector v čase 21:27

Downdetector v čase 21:27

Doplnené 21:40 – Downdetector síce stále hlási výpadky, ale situácia vyzerá byť stabilizovaná. Google aj všetky služby fungujú a to u viacerých poskytovateľov internetu. Pokiaľ vám Google stále nefunguje a službu potrebujete využívať, riešením môže byť VPN. Napr. zabudovaná VPN služba v prehliadači Opera.

Doplnené 21:45Google Slovensko na FB profile informuje o tom, že problémy boli odstránené a služby by už mali fungovať korektne.

google_vypadok_vyjadrenie_ok

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. GOOGLE novodobí Komunisti Internetu,klamú,manipulujú vyhľadávanie,výsledky,adwords,skrátka všetko.S každým jednajú z pozície sily nekorektné správanie či na podpore alebo pri vrátení peňazí- najvyšší čas túto firmu Ignorovať.

Pridaj komentár