HealthLynked COVID-19: Táto aplikácia poskytuje komplexný prehľad o šírení koronavírusu + napomáha k zníženiu jeho šírenia

0

Taktiež poskytuje rôzne dôležité informácie o tomto víruse, pričom môže pomôcť v prevencii a čiastočne aj k celosvetovému zmierneniu šírenia Korona vírusu.  

Aplikácia HealthLynked COVID-19 Tracker je zdarma pre Android (pre Android aplikáciu kliknite – SEM), ako aj iOS zariadenia (pre iOS aplikáciu kliknite – SEM).

Aplikáciu má na „svedomí“ americká korporácia HealthLynked, ktorá pracuje s oficiálnymi údajmi od svetovej zdravotníckej organizácia – WHO. Prostredie aplikácie je jednoduché a prehľadné, takže sa v ňom rýchlo zorientujete. Je iba v anglickom jazyku, no problém by nemala robiť nikomu.

Čo všetko aplikácia HealthLynked COVID-19 ponúka?

Základom sú informácie od WHO (svetovej zdravotníckej organizácii) o celkovom počte infikovaných ľudí, uzdravených ľudí, ako aj informácie o mortalite. Všetky čísla vidíte na úvodnej ploche, prípadne môžete kliknúť na mapku, kde sú čísla presne delené podľa lokality, resp. daného štátu/oblasti. Oblasti sú označkované farbami, ktoré indikujú rôzne stavy a nahlásenia používateľov. Dve farebné sekcie sú čisto informácie od WHO (červená – oficiálne potvrdené prípady / čierna – oficiálne potvrdená mortalita) a tri sekcie sú informácie od používateľov, ktorí aplikáciu používajú (viď nižšie).

Tretia položka ponúka informácie o Korona víruse z celého sveta – od najznámejších, resp. relevantných médií. Poslednou časťou je chat, kde môžete komunikovať a rozoberať túto tému, prípadne zdieľať informácie v rámci komunity, ktorá túto aplikáciu používa. Chat je delený podľa štátov a nechýba ani všeobecná skupina.

To ale nie je všetko! Dôležitou súčasťou aplikácie je možnosť zdieľania informácií o vlastnom zdravotnom stave, resp. symptómoch. Aplikácia umožňuje používateľom nahlasovať stav v 3 sekciách: zelená farba – asymptomatický používateľ (nevykazuje žiadne príznaky korona vírusu – tmavozelená farba) / symptomatický používateľ (nebol testovaný, no vykazuje príznaky, ktoré môžu mať súvis s Korona vírusom – žltá farba) a pozitívny používateľ (človek, ktorému bol oficiálne zistení Korona vírus – ružová farba).

Nahlasovanie je jednoduché, stačí prejsť niekoľkými otázkami, zadať mail a odoslať do systému – obratom vám príde informačný mail. Užívatelia tiež môžu aktualizovať informácie o svojom zdravotnom stave podľa zmien a príznakov – tieto zmeny sa okamžite prejavia na mape. Táto aplikácia môže čiastočne domôcť k obmedzeniu šírenia tohoto nebezpečného vírusu. Základom je však zdravý rozum, dostatočná hygiena a aktuálne aj vyhýbanie sa veľkým zoskupeniam ľudí. Na Slovensku je v aktuálnom čase potvrdených 7 prípadov nakazenia Korona vírusom.

Veríme, že nikto nebude do aplikácie nahlasovať falošné prípady a stavy, nakoľko ide o citlivú tému.

Google Play
App Store

Prečítajte si aj:

Táto interaktívna mapa vám poskytne komplexný prehľad o šírení koronavírusu

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Pridaj komentár