Hraním tejto hry môžete pomôcť pri hľadaní vakcíny na koronavírus

0

Titul Foldit v minulosti pomohol dekódovať AIDS.

Pri hľadaní vakcíny na niektoré choroby môže pomôcť aj počítačová hra. Táto informácia niektorých z vás určite prekvapí, avšak nejde o nový koncept a jeho úspešnosť sa potvrdila už v minulosti.

Foldit je hra, ktorú navrhli na univerzite vo Washingtone s cieľom nájsť liečbu na Alzheimer či HIV/AIDS. Hra vznikla v roku 2008 a o tri roky neskôr sa objavila informácia, že vedci vďaka nej dokázali dekódovať AIDS vírus. Vo Foldit najnovšie pribudol nový rébus – koronavírus, ktorého riešením môžete pomôcť pri hľadaní vakcíny na tento vírus. Na novinku upozornil portál lifehacker.

Úlohou hráčov je vytvárať alebo modifikovať proteíny tak, aby sa pripevnil k proteínom koronavírusu a znemožnili im tak infikovať ľudské bunky a rozmnožovať sa. Bez ohľadu na technické či medicínske pozadie, vašou úlohou bude klikať na sekcie proteínov a meniť ich tvar tak, aby to zodpovedalo zadanej úlohe.

Hra hodnotí hráčov podľa ich efektivity a efektívnosti. Univerzita vo Washingtone následne vyberie najefektívnejšie riešenie rébusu a bude ho testovať v rámci skutočných vakcín.

Foldit je k dispozícii na stiahnutie pre Windows, macOS a Linux, TU.

Zdroj: lifehacker

Prečítajte si aj:

Táto interaktívna mapa vám poskytne komplexný prehľad o šírení koronavírusu

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>