Taiwanská spoločnosť po dlhom čase pracuje na novom smartfóne.

Aktualizované 9.6.2020: HTC oficiálne oznámilo dátum predstavenia nového zástupcu strednej triedy Desire 20 Pro. Udalosť sa bude konať 16. júna 2020.

HTC Desire 20 Pro

Zdroj: AndroidPolice

Technické parametre:

HTC Desire 20 Pro

Zdroj: AndroidPolice

Pôvodný článok 27.4.2020: Tento model nesie kódové označenie Bayamo, ale v prípade komerčného nasadenia bude označený ako Desire 20 Pro. Zadná stena zariadenia sa podobá na Xiaomi Mi 10. Zostava kamier je umiestnená v ľavom hornom rohu s jedným samostatným modulom mimo tejto zostavy. Predná strana naopak pripomína nedávno predstavený OnePlus 8, alebo akýkoľvek iný aktuálne predstavený smartfón. Pripravovaná novinka bude tiež mať 3,5 mm konektor pre slúchadlá.

HTC U12+

HTC U12+, Od predstavenia zatiaľ posledného vlajkového smartfónu ubehli takmer dva roky

Údajný model Desire 20 Pro sa objavil aj v nástroji GeekBench, v ktorom o sebe prezradil, že ide o model strednej triedy, čo dáva tušiť aj samotné označenie.

Dosiahnuté skóre v teste je podobné čipsetom Mediatek Helio G80 a Exynos 9611, ale záznam uvádza, že v smartfóne sa nachádza platforma Qualcomm, ktorej zástupca môže byť Snapdragon 660 alebo 665. Dosahované výsledky v GeekBench sú pred vydaním smartfónov často oveľa nižšie ako výsledky získané z finálneho produktu, takže vo vnútri Desire 20 Pro môže byť čokoľvek. Testované zariadenie má 6 GB pamäte RAM, čo je dobrá hodnota aj pre zariadenie strednej triedy.

Sami sme zvedaví, čo HTC po malej odmlke pripraví.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Recenzia HTC U12+: Vysoká kvalita, bez prekvapení

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.