HTC dokazuje, že Čína je obrovským trhom hlavne pre telefóny s veľkým displejom.

Na tento trh najprv uviedla plastový model s 5,5-palcovým displejom One E9+. Teraz prichádza s kovovým One M9+. Ten obsahuje super ostrý displej s uhlopriečkou 5,2 palca, osemjadrový procesor MediaTek Helio X10 (MT6795T, 2,2 GHz, 64 bitový), 3 GB RAM, rovnaký Ultrapixel fotoaparát ako má M9 a 20 MPx hlavný fotoaparát. Doplnený je o rozšírenie Duo Camera ako je to na modeli One M8s. Toto rozšírenie zabezpečí fotografie s rozostretým pozadím  a 3D efektom plus ďalšie editačné možnosti fotografie.  Najdôležitejším rozšírením nového modelu je však snímač odtlačku prsta pod displejom, ktorým sa telefón veľmi rýchlo odomkne. Výrobca ho plánuje využiť aj na formu bezpečnej platby.

M9+ obsahuje aj 2840 mAh integrovanú batériu, tradičné BoomSound predné reproduktory a podporuje aj aktívne puzdro Dot View case. Údajne sa tento telefón nedostane do Severnej Ameriky ani Európy. Tu ako vlajková loď zostane model HTC One M9.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.