HTC zápasilo tri roky s finančnými problémami. Konečne je na dobrej ceste

0

HTC veľmi dlho zápasilo s finančnými problémami.

Spoločnosť HTC predstaví 23. mája svoj ďalší vlajkový model, do ktorého vkladá veľké nádeje. Tesne pred dôležitým termínom sa dostavujú prvé pozitívne správy, ktoré sú výsledkom mnohých opatrení.

HTC zaznamenalo konečne prvý štvrťrok (Q1/2018), kedy už nie je v strate a vykazuje zisk. Kórejskej spoločnosti to trvalo presne 11 po sebe idúcich štvrťrokov.

Správa uvádza čistý zisk vo výške 710 miliónov dolárov. Je za to čiastočne zodpovedná transakcia vo výške 1,1 miliardy dolárov od spoločnosti Google. zaplatila spoločnosti HTC túto sumu za licenciu na intelektuálne vlastníctvo a inžinierov, ktorí v minulom roku pracovali na smartfóne Google Pixel.

Bohužiaľ, výkonnosť aktuálneho štvrťroka je mierne zatienená 55% poklesom výnosov. Pevne veríme, že po predstavení modelu HTC U12+ bude spoločnosť HTC vykazovať už iba dobré hospodárske výsledky.

zdroj: gsmarena

Prečítajte si aj:

HTC U12+: Smartfón, pri ktorom pôjde o všetko. Poznáme dátum predstavenia (doplnené)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár