Oba telefóny budú mať vo výbave Google služby.

Slovenské zastúpenie spoločnosti Huawei oficiálne oznámilo, že na náš trh uvedie dve novinky zo sveta smartfónov. Na našom trhu si budete môcť kúpiť novú farebnú verziu vlajkovej lode Huawei P30 Pro, ktorá bola predstavená na výstave IFA v septembri a tiež aj smartfón Huawei Nova 5T.

Pozrite si nové smartfóny a ďalšie Huawei novinky v našom videu

P30 Pro v novej farbe

Huawei P30 Pro bude v predaji v novej modrej farbe s označením Mystic Blue. Ako vyzerá si môžete pozrieť na priloženej fotografii. Z hľadiska hardvérových špecifikácií sa nič nemenilo, takže telefón poháňa procesor Kirin 980. Nová farba bude v predaji iba v konfigurácii 6 GB RAM + 128 GB úložisko. Detailné informácie o Huawei P30 Pro si môžete prečítať v našej podrobnej recenzii.

Modrý Huawei P30 Pro bude mať v základnej výbave aj predinštalovaný Android 10 s Google službami. Telefón sa dostane na náš trh v priebehu novembra, resp. na prelome novembra a decembra. Cena novej modrej verzie bude 849 eur.

Huawei potvrdil, že novú verziu P30 Pro bude mať v ponuke aj operátor O2 za cenu 852 eur.

Huawei P30 Pro Mystic Blue

Huawei P30 Pro Mystic Blue

Novinka Nova 5T

Úplnou novinkou na našom trhu bude telefón Huawei Nova 5T. Detailne sme o ňom písali v tomto článku. Vo výbave má 6,26-palcový IPS Full HD+ displej s dierou v displeji a procesor Kirin 980.

Na Slovensku bude v predaji konfigurácia so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Nova 5T ponúka aj 32 Mpx predný fotoaparát a zadný fotoaparát v zložení 48 Mpx hlavný fotoaparát (f/1.8) + 16 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát (f/2.2) + 2 Mpx makro senzor a 2 Mpx hĺbkový senzor.

Telefón má vo výbave aj 3750 mAh batériu a USB-C port s 22,5 W nabíjaním SuperCharge. Predinštalovaný je Android 9 s Google službami, aktualizácia na Android 10 je v príprave. Oficiálna cena pre slovenský trh je 449 eur. Vo voľnom predaji sa objaví v decembri, operátori ho zaradia do ponuky v januári 2020.

Huawei Nova 5T. Všimnite si dieru v displeji, zadný štvoritý fotoaparát a bočný snímač odtlačkov prstov 

Prečítajte si aj:

Recenzia Huawei P30 Pro: To si fotil fotoaparátom? (redakčné VIDEO)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit