Inteligentné hodinky od Xiaomi sú populárne: V Číne číslo jedna, celosvetovo im patrí druhé miesto

1

Apple si v roku 2019 s prehľadom vybudoval dominantné postavenie.

Agentúra IDC zverejnila podrobné štatistiky, v ktorých sa Xiaomi v celosvetovom meradle umiestnilo na druhom mieste, pričom na domácom trhu mu patrí prvá priečka. Z globálneho hľadiska sa bez väčšieho prekvapenia na prvom mieste umiestnila spoločnosť Apple, ktorej patrí trhový podiel na úrovni až 31,7 %. 

Xiaomi je v celosvetovom meradle na druhom mieste s podielom 12,4 %. Spoločnosti Samsung, Huawei a Fitbit sú na treťom až piatom mieste s trhovým podielom 9,2 %, 8,3 % a 4,7 %. Správa IDC Wearable za rok 2019 ukazuje, že na čínskom trhu sú dominantné práve značky Xiaomi a Huawei (1. a 2. miesto).

Apple po tom, ako získal značky ako napríklad Beats, je aj s ďalšou nositeľnou elektronikou Apple Watch a AirPod veľmi úspešný. Nie je preto vôbec prekvapením, že americký výrobca je v tomto segmente za rok 2019 celosvetovou jednotkou.

Inteligentné hodinky report za rok 2019

Apple zaznamenal v roku 2019 obrovský nárast, Zdroj: GizChina

Pokiaľ sa pozrieme aj na mieru rastu v jednotlivých segmentoch trhu s inteligentnou nositeľnou elektronikou, tak aj tu môžeme vidieť stúpajúcu tendenciu. Smart náramky si polepšili o 37,4 % a smart hodinky o 22,7 %.

Nositeľné zariadenia sú v oblasti AIoT dôležitými hardvérovými produktmi nielen pre spoločnosť Xiaomi.

Zdroj: GizChina

Zdroj titulný obrázok: Amazfit Central

Prečítajte si aj:

Inteligentné hodinky Amazfit T-Rex: Zaujať chcú odolnosťou (VIDEO RECENZIA)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Jeden komentár

  1. Zaujímalo by ma, ako sú na tom v porovnaní MagicWatch 2. Kúpil som si ich pred pár týždňami a som s nimi naozaj spokojný, povedal by som, že funkciami sú veľmi podobné Huawei, ale za oveľa menej peňazí. Taky majú rozhodne skvelú výdrž batérie, už týždeň som ich nenabíjali a to je používam nonstop aj cez noc. Fitness funkcie s trénerom na beh fungujú úžasne, rozhodne vás posunú ďalej.

Pridaj komentár