Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

WALD, uznávaný tuner z predmestia Osaky, ukázal, ako dodať Toyote GR Supra v žltej farbe ešte dravší look. Dva výnimočné odtiene tejto farby dokonale ladia s doplnkami, ktoré dodávajú športovému kupé Toyoty originálny štýl.

Toyota GR Supra debutovala v roku 2019 a okamžite sa stala vďačným objektom tuningových spoločností. Automobilka už počas prezentácie naznačila, že auto bolo navrhnuté tak, aby bolo možné dodať mu individuálny šmrnc. Japonský koncern takto odkázal na legendárnu Supru štvrtej generácie, ktorá má vďaka tuningovému svetu a stovkám,  ak nie tisíckam bláznivých projektov, status absolútne kultového vozidla.

Piata generácia GR Supra je dvojdverové kupé so šesťvalcovým trojlitrovým turbomotorom s výkonom 340 k, ktorý smeruje na zadnú nápravu. Agresívne línie auta umožňujú zvýrazniť už pri jemných zmenách rôzne kvality auta – taký je aj prípad modelu GR Supra, ktorý bol vytvorený ako pocta hercovi Paulovi Walkerovi.

Aj napriek tomu, že od premiéry auta ubehli už dva roky, neustále sa objavujú nápady, ako dodať  modelu jedinečný charakter. Napokon, aj Toyota s obľubou prináša na trh malé série tohto modelu. Stačí spomenúť verziu Jarama Racetrack Edition, limitovanú iba na 90 kusov pre Európu, alebo A91-CF Edition, ktorá je dostupná len v Severnej Amerike.

Originálna od tunera WALD

Známy japonský tuner, ktorého charakteristickým znakom je temná atmosféra dizajnov, ukázal dva spôsoby, ako dodať modelu GR Supra ešte viac charakteru pomocou stylingového balíka z WALD Sports Line Wide. Obidva sú v úžasných odtieňoch žltej. Stylingový balík pozostáva z dravého predného nárazníka Formuly 1 s prídavným spojlerom, pútavých bočných prahov, prepracovaného zadného nárazníka s dvomi dvojitými koncovkami výfuku. V oboch verziách boli autá aj znížené – čo je ďalší charakteristický znak dizajnov WALD.

Verzia Satin Bitter Yellow je vybavená neprehliadnuteľnými 20-palcovými diskami WALD Vorsalino V12C v titánovom odtieni. Auto vo farbe Lightning Yellow, známe z radu GR Supra, má 19-palcové disky kolies WALD Classic Mesh M12C s čiernymi lúčmi a striebornou povrchovou úpravou na ráfikoch.

Značky: