Google vydal ďalšiu svoju službu vo verzii pre systém iOS. Kalendár Google ponúka prehľadný dizajn a inteligentné prepojenie s Gmailom.

Google pokračuje v podporovaní konkurenčného operačného systému. Pre platformu iOS sprístupnil ďalšiu zo svojich služieb. Tentoraz ide o Kalendár Google. Majitelia iPhonov mohli síce aktívne využívať službu, oficiálna aplikácia doteraz chýbala.

Podobne ako aplikácia pre Android, aj iOS verzia Kalendáru Google dokáže automaticky vytvárať udalosti z doručených emailových správ. V praxi to znamená, že ak vám do Gmailu príde potvrdenie s letenkou, Google túto udalosť poznačí aj v kalendári. Aplikácia zároveň komunikuje s ďalšími kalendármi, ktoré máte spárované s iPhonom. Túto funkciu oceňujeme, v jednej aplikácii máte prístup ku všetkým potrebným informáciám.

Kalendár Google chce zaujať prehľadným dizajnom. Prezerať si ho môžete v režime konkrétneho dňa, 3 dní alebo v rozpise. Posledné menované zobrazenie je naše obľúbené. Samozrejmosťou je rýchle zobrazenie jednotlivých mesiacov. Kalendár zobrazuje lokalitu udalostí v náhľade Google máp a do externej aplikácie vás rýchlo prepne.

V redakcii ostávame aj naďalej verní službe Sunrise, avšak Kalendár Google je výbornou voľbou, ak hľadáte alternatívu k predinštalovanému kalendáru. Aplikáciu sťahujte z obchodu AppStore.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit