Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Búrky, ktoré sa v nedeľu prehnali prevažne východným a severným Slovenskom, zanechali škody najmä na privátnom majetku. Najviac škôd nám klienti nahlásili z okresu Čadca, Poprad a Spišská Nová Ves, kde kanalizácie nestíhali spracovávať prívaly vody a spätné vystúpenie odpadovej vody zaplavovalo suterény domov, pivnice a záhrady. Najväčšie škody voda napáchala v kysuckých obciach Raková, Svrčinovec, Kyčerka a Olešná.

Voda vo dvore jedného klienta siahala do výšky 1 metra: „Voda z ulice nestačila odtekať cez kanalizáciu, vyliala sa do záhrady, odtiaľ do suterénu. Zaplavilo nám 5 miestnosti. Máme zaplavené  2 práčky, motorové píly, steny, dlažby, pec, topánky,“ uviedol poškodený klient.

Silné búrky, spojené s bleskami a krupobitím poškodili satelity, vonkajšie televízne antény a strešné krytiny. Vietor vyvracal stromy, ktoré poškodili oplotenie a záhradné nábytky.

Škody sú zatiaľ v desiatkach. Klienti Allianz – Slovenskej poisťovne ich začali nahlasovať zväčša od rána. Akákoľvek škoda na majetku je krytá v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti z rizika živel, ktoré je
v Allianz – SP súčasťou základného balíka poistenia. Škody môžu klienti hlásiť online na
www.allianzsp.sk,  alebo telefonicky, non-stop 7 dni v týždni.

Značky: