Koronavírus na Slovensku: Tieto webové stránky vám poskytnú užitočné info

1

Obsahujú všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť.

V súvislosti s aktuálnymi informáciami o stave koronavírusu na Slovensku a prípadných opatreniach dávame do pozornosti dve užitočné webové stránky:

Web virus-korona.sk je oficiálnou webovou stránkou Národného centra zdravotníckych informácií a obsahuje užitočné pokyny pre občanov ako aj detailné štatistiky, ktoré sa týkajú koronavírusu na Slovensku. Na tomto webe takisto nájdete príznaky vírusu a aktuálne informácie o cestovaní či preventívnych opatreniach.

Stránka je pravidelne aktualizovaná a obsahuje aj pomerne rozsiahlu sekciu častých otázok. Túto webovú stránku odporúčame naštudovať si a mali by ste získať všetky potrebné poznatky, ktoré v súvislosti s koronavírusom na Slovensku aktuálne potrebujete. Rovnako tu nájdete dôležité kontaktné údaje.

Oficiálny web, ktorý je venovaný koronavírusu, má aj vláda SR. Nájdete ho na adrese korona.gov.sk. Tento web obsahuje súhrn opatrení, dôležité kontakty, odporúčania pre zamestnancov a zamestnávateľov, informácie pre rodičov a študentov a tiež aj pre Slovákov v zahraničí. K dispozícii sú tiež informácie v angličtine.

Vývoj koronavírusu na celom svete môžete sledovať pomocou rôznych máp či aplikácií. Do pozornosti dávame nástroj Microsoftu na webe bing.com/covid, ktorý výborne funguje na počítači aj smartfóne.

Zdroj: virus-korona.sk, korona.gov.sk

Prečítajte si aj:

Ako sledovať vývoj koronavírusu na počítači či smartfóne: Vyskúšajte nový nástroj od Microsoftu

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

Pridaj komentár