Nintendo sa dlhú dobu bránilo vývoju hier pre iné zariadenia, ako sú konzoly. Časy sa však menia.

Aktuálnym trendom sú hry pre smartfóny a tablety. Najlepšie sa darí platforme iOS, Android sa trápi s väčšou mierou pirátstva. Aj napriek tomu, aké veľké zisky dokážu mobilné hry generovať, Nintendo sa tomuto segmentu bránilo zubami-nechtami. Internetom síce kolovali zvesti, že výrobca niečo plánuje, ale tie sa nikdy nepotvrdili.

Až doteraz. Nintendo oficiálne ohlásilo spoluprácu so spoločnosťou DeNa, veľkým vývojárskym štúdiom z Japonska, ktoré sa špecializuje na tvorbu hier pre smartfóny. Cieľom bude vytvoriť nové herné aplikácie, ktoré budú využívať známe značky spoločnosti Nintendo. Inak povedané, je veľmi pravdepodobné, že si v blízkej budúcnosti zahráme Mária, Zeldu alebo Pokémonov aj na telefónoch a tabletoch.

Nintendo nechce produkovať záplavu portov starších titulov, ktoré v minulosti vyšli na prenosných alebo domácich konzolách. Hry by mali byť vytvorené od základov a navrhnuté špeciálne pre potreby mobilných zariadení. Spoločnosť taktiež sľúbila, že hry bude vyvíjať primárne vo svojich štúdiách. DeNa bude zabezpečovať iné služby. Hoci nie je známe, aký finančný model budú tituly využívať, DeNa je známa svojim úspešným free-to-play biznisom. Nintendo však nechce spraviť nič, čo by negatívne ovplyvnilo reputáciu spoločnosti.

Mimochodom, Nintendo oznámilo aj to, že pracuje na novej konzole s kódovým označením NX. Údajne bude využívať úplne nový koncept. Ďalšie informácie o nej sa majú objaviť budúci rok.

Pohľad do blízkej budúcnosti? Nintendo postavičky sa objavia v mobilných hrách (Autor: mmgn.com)

Pohľad do blízkej budúcnosti? Nintendo postavičky sa objavia v mobilných hrách (Autor: mmgn.com)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit