My v redakcii milujeme technológie, to už u nás viete.

Ročne nám cez ruky prejde testovaním aj tisícka produktov. To, o čom píšeme, sa väčšinou teda skutočne ocitne v našich rukách, alebo ak píšeme o prvých dojmoch, tak sme produkty videli a vyskúšali na ich predstavení, prípadne na niektorej z výstav. V tomto vydaní naši chlapci vybrali za seba dva gadgety za rok 2018, ktoré si v ich životoch našli skutočné miesto a uplatnenie.

ONDREJ

Kamera GoPro HERO7 Silver

Potreboval som nejakú kameru, ktorá by mi pomohla pri natáčaní akčného videa pri videorecenziách automobilov. Niečo, čo by vydržalo pády, špliechanie vody, blato a pritom malo dobrý obraz. Používal som najprv kameru Samsung Gear 360, ďalej 360fly 4K, ale nejako sa vytratili z trhu. Teraz mám GoPro HERO7 a chcel som niečo za rozumnú cenu, preto Silver. Poviem vám, táto kamera prežila zatiaľ všetko.

Cena: 349,99 €

Inteligentné hodinky Samsung GEAR S3 Frontier

Tieto hodinky používam viac ako rok a zvykol som si na ne a aj na to, že ich musím minimálne každý druhý deň nabíjať. Ale zato vidím na displeji, kto mi volá a menejkrát sa mi stane, že si prichádzajúci hovor nevšimnem. Rovnako si počas dňa pozriem, koľko krokov som urobil a ak je málo, tak niečo večer pridám. Škoda len tej kolísky, čo treba na dlhšie cesty nosiť so sebou.

FERO

Selfie tyčka Huawei AF15

Minulý rok som začal používať šikovnú selfie tyčku Huawei AF15, na ktorú som robil aj recenziu. Ide o kvalitnejší model, ktorý je na hony vzdialený od lacných produktov z tejto kategórie a dá sa transformovať aj na statív s diaľkovým ovládaním. Myslel som si, že ju budem používať len na dovolenkách, ale prekvapilo ma, ako často ju používam aj doma ako pomocníka. Nielen pri fotení a natáčaní, keď chcem mať obe ruky voľné, ale aj pri rôznych opravách, keď si na niečo potrebujem posvietiť. Nepotrebujem sa lopotiť s lampičkami, ku ktorým musím ťahať predlžovací kábel a ani nemusím držať baterku v ústach a celý sa poslintať. Skrátka dám do tyčky smartfón, zasvietim diódu a postavím ju na tripod kam chcem.

Cena: 20 €

Procesor AMD Ryzen 7 2700X

Koncom roku 2018 som sa rozhodol upgradovať môj pracovný desktop, pričom som do jeho pätice osadil momentálny zázrak z dielne AMD, ktorý po rokoch rozvíril procesorové vody a ukradol Intelu korunu na poli výkonných procesorov. Rozhodol som sa pre najvyšší desktopový model Ryzenu v podobe 16-vláknového modelu 2700X. Keď si pomyslím, že ešte prednedávnom bol tento výkon v úplne absurdných cenových hladinách, je to neklamný znak toho, ako je tá konkurencia vždy potrebná.

Cena: 340 €

ROMAN

Jabra Elite Active 65t

Dlhú dobu som bol zástancom veľkých slúchadiel cez hlavu. V kombinácii s aktívnym odhlučnením zvuku ponúkajú výborný zážitok z počúvania hudby a do lietadla si ich beriem vždy. Problém je, že na bežné chodenie po meste alebo behanie nie sú praktickou voľbou, a to najmä z hľadiska ich horšej skladnosti a prenášania mimo používania.

Preto som siahol po slúchadlách Jabra Elite Active 65t, ktoré sú aktuálne pravdepodobne najlepšími bezdrôtovými štupľami na trhu. A z ich funkcionality, ovládacích prvkov a kvality reprodukcie zvuku som nadšený. Ak teda poškuľujete po Apple AirPods, skúste zvážiť aj tieto Jabry.

Cena: 139 €

Robotický vysávač

Počas minulého roka som rekonštruoval byt a ten som navrhol tak, aby v ňom mohol existovať a upratovať robotický vysávač. Odvtedy týchto domácich pomocníkov testujem alebo ich aspoň skúšam a musím povedať, že ide o výborných pomocníkov. Naposledy som používal model iRobot Roomba i7+ a poviem vám, to je iPhone medzi robotickými vysávačmi.

Pre moje potreby si však vystačím aj s cenovo dostupnejšími modelmi. Pri kúpe môjho vlastného robotického vysávača sa dlhodobo rozhodujem medzi modelmi Xiaomi Mi Robot Vacuum a iRobot Roomba 965.

Cena: od 329 €

MIŠO

Externý disk Verbatim Vx500 240 GB

Chcel by som, aby bol počítač rýchly, preto som za konfigurácie notebookov s SSD diskom. Ten ale nemá takú veľkú kapacitu ako otáčkový disk. Nosiť teda klasický externý disk je občas nepohodlné, je trochu veľký a nechce sa mi ho prenášať. Preto som si obľúbil tento SSD disk. Je len o niečo dlhší ako kreditná karta a je o polovicu užší. Lepšie ako pomalý USB 3.0 flashdisk a oveľa rýchlejší. Navyše ho môžem používať medzi rôznymi testovacími notebookmi.

Cena: 99 €

Slúchadlá Creative Aurvana Trio

Veľké slúchadlá sú super, ale raz darmo, zaberajú podstatne viac miesta. Tieto slúchadlá sú klasické miništuple do uší s absolútne špičkovým zvukom. Je to ďalší unikát a legenda značky Creative. Nosím ich so sebou všade aj keď ich nemám na ušiach. Zmotám do vrecka, niekedy dve minúty rozmotávam, ale potom mám vynikajúci zvuk. Majú trojmeničový systém nazvaný ako Hybrid Triple-Driver. Ich silikónové náušníky odhlučnia takmer kompletne okolie už po vložení do ucha. Vrele vám ich odporúčam.

Cena: 119 €

TOMÁŠ

Sonická zubná kefka Soocas

Obsah balenia zubnej kefky Soocas Soocare X3 z Gearbestu. Pribalený je aj konektor pre európske zásuvky

Minulý rok som úplne podľahol novému spôsobu čistenia zubov sonickou zubnou kefkou. Nebol som však veľmi ochotný investovať stovky eur, tak som si kúpil jednu zo zahraničného e-shopu a môžem povedať, že také čisté zuby a zdravé ďasná som nemal nikdy. Dovtedy som používal obyčajnú zubnú kefku, alebo elektrickú oscilačnú, no sonická zubná kefka mi skutočne zmenila život. Netvorí sa mi žiadny zubný kameň.

Cena: 30 €

Holiaci strojček Xiaomi

V starostlivosti o telo ešte zostanem. Minulý rok som si pod stromček doprial aj holiaci strojček od Xiaomi. Xiaomi ho vyvinulo v spolupráci s odborníkom na holenie s firmou Remington. Dá sa použiť na suché aj mokré holenie. Tri hlavice obsahujú špeciálny hrebeň, ktorý dokáže nadvihnúť aj dlhšie fúzy a zabezpečiť hladké oholenie. Strojček vás tiež upozorní na to, že ho treba vyčistiť a signalizuje tiež stav batérie. Aplikáciu k nemu však nehľadajte.

Cena: 49 €

MIRO

DJI Osmo Pocket

Veľmi rád točím videá, akékoľvek a fotím, čokoľvek. Z tohto dôvodu hľadám vždy nejaké inovatívne zariadenia. V minulom roku to bola jednoznačne kamerka DJI Osmo Pocket. Ide o minimalistickú 4K kameru a 12 Mpx fotoaparát v jednom, pričom samotný snímač je umiestnený na 3-osovom mechanickom stabilizátore, ktorý odvádza skvelú prácu. Napokon aj videá a fotografie z tohto zariadenia sú výborné. V ruke kamerku takmer nevidieť, je extrémne skladná, nie ste s ňou nápadní. Má množstvo režimov a Osmo si ľahko hodím do vrecka a idem.

Cena: 359 €

Inteligentná domácnosť – Homey

Téme inteligentných domácností a zariadení sa venujem intenzívne, pričom ma oslovilo už množstvo produktov. Minulý rok to bola multiprotokolová riadiaca jednotka inteligentnej domácnosti – Homey. Ide o bielu guľu s RGB lunetou, ktorá z vašej domácnosti spraví skutočné IT centrum. Komunikuje takmer so všetkými dostupnými protokolmi, má vlastný obchod s aplikáciami a efektne je spracované ovládanie. Stačí tak dokúpiť správne zariadenia a môžete začať tvoriť inteligentný domov podľa vašich predstáv.

Cena: 299 €

Značky: