Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Osem nových elektrických áut pribudne v rámci modernizácie vozového parku najväčšej slovenskej kuriérskej spoločnosti Slovak Parcel Service. Nové elektrické dodávky patria medzi ekologicky úsporné doručovacie vozidlá. Využívať ich budú kuriéri Slovak Parcel Service po celom Slovensku. Spoločnosť okrem toho buduje aj vlastné nabíjacie stanice, ktoré budú určené nielen pre kuriérov, ale aj pre zákazníkov.

Na slovenských cestách bežne vidno kuriérske dodávky s oranžovým slimákom, tentoraz ich doplní aj označenie „elektrické“. Novými prírastkami Slovak Parcel Service je osem elektrických dodávok Mercedes-Benz eSprinter.

„Modernizáciou nášho vozového parku sa usilujeme o zabezpečenie prvotriednych kuriérskych služieb, ktoré budú rešpektovať životné prostredie. Ako líder na trhu dokážeme za deň doručiť vyše 100-tisíc balíkov a najazdiť tisíce kilometrov. Aj preto vnímame modernizáciu nášho vozového parku za kľúčové priority našej spoločnosti. Uvedomujeme si totiž našu zodpovednosť nielen voči našej krajine, ale aj voči celej planéte,“ vysvetľuje Ján Ťurek, konateľ Slovak Parcel Service.

Kuriéri už nedoručujú balíky len na adresy príjemcov, ale aj do SPS Parcel Shopov a samoobslužných boxov. Je preto prirodzené, že Slovak Parcel Service každoročne investuje do nových technológií.

V nadväznosti na elektrické dodávky buduje spoločnosť aj niekoľko nabíjacích staníc pre elektromobily v okolí vlastných doručovacích stredísk. Dostupné nebudú len pre kuriérov, ale niektoré z nich aj pre širokú motoristickú verejnosť.

„Podpora elektromobility je pre nás dôležitá, preto sa usilujeme o budovanie takejto infraštruktúry v rôznych častiach Slovenska. V takomto trende budeme pokračovať aj v najbližších rokoch,“ hovorí Ťurek.

Výrazným technologickým míľnikom posledného obdobia bola sedemmiliónová investícia do automatizovaných triediacich liniek v Ivanke pri Dunaji a v Žiline. Linku v Ivanke pri Dunaji spoločnosť aktuálne rozširuje, vďaka čomu opäť zvýši svoju kapacitu.

Okrem toho Slovak Parcel Service vlani otvoril dve nové doručovacie centrá v Trenčíne a v Trnave a výrazne tak navýšil celkovú kapacitu. Kuriérsky líder navyše už niekoľko rokov využíva elektronický príjmový doklad či technológiu biometrického podpisu.

Značky: