Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Lenovo Data Center Group rozširuje segment nových telekomunikácií a internetu vecí (IoT) vďaka najvyšším príjmom dosiahnutým za štvrťrok v posledných dvoch rokoch.

  • Počas Mobile World Congress Lenovo odhalilo dve integrované riešenia pre operátorov, ktorí dokážu poskytovať robustnú základňu pre virtualizované siete: Lenovo Reference Architecture for NFV a program Intel Select for Network Functions Virtualization (NFV)
  • Lenovo predvedie prvé centralizované škálovanie C-RAN pre implementáciu základnej stanice 5G v spolupráci s China Mobile
  • Nové prírastky vo vedení pre posilnenie Lenovo data centra

 Spoločnosť Lenovo dňa 22.februára 2018 oznámila, že plánuje poskytovať užívateľsky orientované softvérovo definované riešenia na podporu telekomunikačnej a IoT infraštruktúry. Lenovo Data Center Group (DCG), ktoré má za sebou štvrťrok s najvyššími príjmami za posledné dva roky pokračuje v zrýchľovaní transformácie k vývoju užívateľsky orientovaných inovácií a narúšaniu status quo nákladných riešení.

Lenovo zaznamenalo významný posun vpred, keď sa v oblasti data centier zameralo na napĺňanie potrieb hyperškálovateľných používateľov, používateľov vysoko výkonného computingu (HPC) a biznis zákazníkov a zvýšilo aktivitu v oblasti cloudu a umelej inteligencie prostredníctvom najnovších technológií – čo viedlo k výraznému zjednodušeniu ich prevádzky. Ďalšia fáza transformácie sa bude sústrediť na telekomunikačnú infraštruktúru a potreby globálneho IoT.

„Lenovo zintenzívňuje svoje aktivity v telekomunikačnom a IoT segmente, čím reaguje na globálne zvýšený dopyt od používateľov,“ povedal Kirk Skaugen, výkonný viceprezident spoločnosti Lenovo a prezident Lenovo Data Center Group. „Naším cieľom je vyslúžiť si dôveru u zákazníkov ako poskytovateľ najdôveryhodnejšieho data centra a komunikačnej infraštruktúry, nezaťažený protekcionizmom, ktorý vídame u poskytovateľov súkromných a drahých zastaralých riešení. Rovnako nás teší, že sa nám podarilo získať viacero najtalentovanejších ľudí v odvetví s cieľom dosiahnuť pozíciu #1 v spokojnosti a spoľahlivosti x86 serverov.“

Expandovanie spoločnosti Lenovo v oblasti telekomunikačnej infraštruktúry sa bude sústrediť na vytvorenie spoločnej platformy na poskytovanie používateľsky orientovaných riešení, pričom bude čerpať zo svojich bezkonkurenčných odborných skúseností výrobcu spoľahlivého hardvéru spĺňajúceho všetky štandardy. Kým svet čoraz konkrétnejšie plánuje zavedenie siete 5G, Lenovo bude stavať a spolupodieľať sa na vývoji NFV hardvéru a softvérových riešení založených na štandardoch organizácie The Open Compute Project a iných.

V novo vytvorenej divízii IoT bude Lenovo pomáhať zákazníkom transformovať ich tradičné endpoint zariadenia na smart a pripojené zariadenie, ktoré budú fungovať ako analytický motor pre ďalšie zvyšovanie produktivity a efektivity. Lenovo sa bude sústrediť na integrovanie serverových nástrojov do IoT riešení, aby posilnilo konektivitu a vybudovanie platforiem, ktoré dokážu analyzovať masívne množstvá dát a umožniť tak rozhodovanie v reálnom čase – všetko v súlade s integrátormi systému a ďalšími partnermi spoločnosti, aby na trh priniesli komplexné vertikálne riešenia.

Telekomunikačné a IoT softvérovo definované riešenia na Mobile World Congress

Počas veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone Lenovo predstavilo riešenia optimalizované na výkon a postavené na serveroch a switchoch Lenovo ThinkSystem SR650/SR630, Red Hat OpenStack a Mellanox ConnectX-4 NICs pre akcelerované paketové spracovanie. Okrem toho sa Lenovo zapojí do programu Intel Select Solution for NFV a ponúkne riešenie špeciálne optimalizované pre NFV založené na šifrovaní a kompresii objemu záťaže. Riešenie pozostáva z Intel QuickAssist Technology (QAT) a Intel XXV710 NIC sprístupnené na serveroch Lenovo SR650/SR630.

„Vedúce postavenie spoločnosti Lenovo a adoptovanie Intel® Select Solutions umožňuje rapídny vývoj prototypov a aplikáciu komunikačných služieb novej generácie, nárast príležitostí a vyššej pridanej hodnoty pre zákazníkov,” povedala Sandra Rivera, senior viceprezidentka a riaditeľka Network Platforms Group v Intel Corporation. “Naša spolupráca so spoločnosťou Lenovo podporí adopciu Intel® Select Solutions for NFVI a urýchli jeho príchod na trh, zatiaľ čo ponúkne konfiguráciu overeného riešenia, ktoré je optimalizované na výkonnostnú kapacitu.”

Aby zdôraznilo svoju pozíciu lídra v spoľahlivosti serverov x86*, Lenovo predvedie demo verziu prvej základnej stanice pripravenej na sieť 5G so softvérovou a virtualizovanou implementáciou centralizovaným a distribuovaným jednotkám (CU/DU) – vďaka zákazníkmi vedenej spolupráce s China Mobile.

Ukážky riešení spoločnosti Lenovo pre datacentrá si môžete pozrieť počas Mobile World Congress v Barcelone od 26. februára do 1. marca v stánku Lenovo v Hall 3, Space 3N30. V stánku spoločnosti Intel bude Lenovo predvádzať “samooptimalizačné riešenie pre 5G sieť” založené na serveroch Lenovo ThinkSystem SR650.

Úspešný segment DCG ešte viac posilní nové vedenie

 Lenovo pokračuje v získavaní nových kvalitných ľudí, preto od 1. marca nastupuje Robert Vrij na pozíciu Senior Vice President of Lenovo, President of Lenovo EMEA a Head of Worldwide Global Accounts, vrátane poskytovateľov komunikačných služieb pre Lenovo Data Center Group. Vrij pôsobil ako CEO spoločnosti Alcatel Lucent Americas a Alcatel Lucent EMEA a CEO Openwave Systems. V nedávnej minulosti Vrij viedol Sales pre Americký kontinent v Hewlett Packard Enterprise.

Robertove odborné znalosti a skúsenosti v telekomunikáciách pomôžu rýchlejšie naplniť potreby zákazníkov naprieč regiónom EMEA a prehĺbiť vzťah s našimi poskytovateľmi služieb a sieťovými zákazníkmi. Zodpovedať bude aj za stratégiu a rast sieťových partnerov DCG, kde môže zúročiť svoje rozsiahle kontakty na seniorskej úrovni.

Wilfredo Sotolongo bol menovaný do pozície nového viceprezidenta IoT segmentu v Lenovo Data Center Group. S 32-ročnými skúsenosťami v IT priemysle zastával Sotolongo viacero globálnych líderských pozícií v spoločnostiach Lenovo a IBM. Jeho prozákaznícke myslenie a skúsenosti budú zásadné pre ďalší rast spoločnosti Lenovo v poskytovaní IoT riešení.

Od nástupu na vedúcu pozíciu v sekcii Data Center Infrastructure v máji 2017 zohráva Kim Stevensonová dôležitú úlohu pri transformácii spoločnosti. Stevensonová rozširuje svoju pôsobnosť na všetky segmenty v oblasti data centier, vrátane rozvíjajúcich sa oblastí telekomunikácií a IoT. Predtým, ako prišla do spoločnosti Lenovo, pôsobila Stevensonová ako COO v Client, IoT and System Architecture Group v spoločnosti Intel a následne šesť rokov ako CIO v spoločnosti Intel.

Renée Ureová nastúpila do spoločnosti Lenovo ako Vice President of Global Supply Chain v Lenovo Data Center Group. Do spoločnosti Lenovo prišla z IBM, kde pôsobila ako Vice President of Global Operations and Integrated Supply Chain. Viedla tím 7000 profesionálov v 50 krajinách. Ureová ovplýva výnimočnou schopnosťou vybudovať a motivovať globálne tímy. V spoločnosti Lenovo sa bude starať o zaistenie bezpečného a vertikálne integrovaného zásobovania a ďalší rast spoločnosti v rebríčku Gartner Top 25 Supply Chain.

Beverly Crairová postúpila na pozíciu Vice President of Product Development and Quality v Lenovo Data Center Group. Crairová má viac ako 30-ročné skúsenosti v zostavovaní a vedení tímov na budovanie sofistikovaných kritických systémov. Pred príchodom do spoločnosti Lenovo v auguste 2017 zastávala viacero vedúcich pozícií v spoločnosti Intel, kde pôsobila ako Vice President of the Storage Group and Strategic Software. Crairová sa sústredí na dizajnovanie riešení pre plynulý zákaznícky zážitok, zabezpečenie kvality a vývoj produktov naprieč všetkými segmentami Lenovo Data Center Group. V súčasnej pozícii nahradila Toma Shella, ktorý nedávno ukončil svoju úspešnú kariéru v spoločnosti odchodom do dôchodku.

Značky: