Horúce letné dvojčíslo touchIT (júl-august) už nájdete v predaji, a verte, je tým pravým čítaním na výlet či letnú dovolenku pre každého fanúšika technológií.

Prinášame veľkú letnú tému kde sa pozrieme na inteligentné hodinky, ktoré môžete využiť na vašich výletoch. Predstavíme vám aj špeciálne dovolenkové appky, poradíme ako cestovať s elektronikou bezpečne, ako si elektroniku poistiť a kde ju poistíte najvýhodnejšie.
V dnešnej dobe chceme byť na dovolenke a výletoch on-line. V minulosti nás to mohlo vyjsť draho. V našom článku Ako na internet na dovolenke sa dočítate všetky potrebné informácie, aby ste z roamingu vytĺkli za málo peňazí maximum.

V letnom dvojčísle touchIT sa dočítate aj o tom, aké novinky chystajú Google a Apple, či má vôbec prehliadač Google konkurenciu, koľko zariadení si treba zobrať na dovolenku či kam sa uberá vývoj pamätí RAM. Tento mesiac sme otestovali aj mobilné bankové appky a appky pre mobilnú telku.
Nezabudnite, že touchIT prináša aj veľké porovnávacie testy. Tentokrát sme otestovali notebooky na prácu ale aj na multimédiá a smartfóny – od cenových tipov až po super telefóny súčasnosti.  To však zďaleka nie je všetko, na 104 stranách je kopec vymakaného obsahu!

Magazín touchIT stojí za to!
Pýtajte si ho v každom dobrom novinovom stánku iba za 1,99 eura.
Ak nás chcete podporiť, objednajte si predplatné! Stojí iba 16,50 eur za 10 vydaní a vy tak získate váš magazín touchIT plný zaujímavého technologického obsahu priamo k vám domov. Ďakujeme. 🙂

Kompletný obsah nájdete tu:
obsah_nowat

Pozrite sa na výber zaujímavých článkov z letného dvojčísla touchIT:

Inteligentné hodinky – užitočné príslušenstvo alebo len hračka pre dospelých?

ET-SR750BWEGWW-41-0_nowat

Každý z výrobcov mobilných telefónov alebo tabletov už uviedol alebo ohlásil inteligentné hodinky. Toto príslušenstvo je aktuálne v kurze. Hodinky s databázou kontaktov však prichádzali na trh už v 80. rokoch minulého storočia. Takéto produkty predstavili Casio, Seico, Timex či Fossil. Tieto hodinky mali aj určitú spoluprácu s počítačom, ale ten správy čas pre ne ešte nenastal.

Dovolenkové aplikácie

summer_holiday-wallpaper-1920x1440_nowat

V pravidelnom prehľade mobilných aplikácií predstavujeme najzaujímavejšie nové a aktualizované nástroje pre platformy Android, iOS a Windows Phone, ktoré nás v posledných týždňoch zaujali. V aktuálnom vydaní sme sa zamerali na aplikácie, ktoré by vám nemali na dovolenke chýbať.

Radíme: Ako na internet na dovolenke?

Internet dnes považujeme za samozrejmú súčasť nášho života. Zvykli sme si naň, a preto ho chceme používať všade. Aj v zahraničí na dovolenke. Nemusí to byť kvôli pracovným povinnostiam, ale kvôli tomu, aby sme zostali v kontakte s priateľmi, rodinou a prípadne sa s nimi podelili o fotografie a zážitky. Ponúka sa niekoľko spôsobov, ako byť online.

Rastie skutočná konkurencia Google vyhľadávaču?

Titulka_nowat

Internetový vyhľadávač spoločnosti Google má dnes vo svete takmer neotrasiteľnú pozíciu. Na jeho domácom trhu v USA však situácia vôbec nie je taká jednoznačná a jeho najväčšia konkurencia v posledných rokoch stále naberá na význame. Je možné, že ho v budúcnosti zosadí z trónu?

Mobilné bankové aplikácie

titulka_nowat

O mobilné bankovníctvo priamo v mobile majú záujem hlavne mladí ľudia. Podľa prieskumu touchIT, patria k najčastejším operáciám kontrola zostatku na účte a realizácia platieb. U každej banky tak rastie požiadavka, aby pripravila veľmi dobrú mobilnú aplikáciu, a to minimálne pre platformu iOS a Android. Aplikácia má byť hlavne bezpečná, banke sa nemôže stať, aby niekto prišiel o peniaze.

 

Notebooky na prácu aj multimediálne zameranie
Veľký letný test notebookov sme pripravili v štýle univerzálnosti. Svoje si tu nájdu používatelia hľadajúci ultrabook, prenosný notebook, ale aj multimediálny notebook na prácu prevažne doma alebo v kancelárii.

Zachraňujeme zmazané fotky
Fotografie sú peknou spomienkou na rôzne životné udalosti. To je ich príjemná vlastnosť. Tá menej príjemná je, že sa rady strácajú. A to vonkoncom nie iba počas letného obdobia alebo v čase dovoleniek. Vymažete si ich náhodou alebo omylom. Ako teda obnoviť zmazané fotografie?

Computex 2015 – v znamení inovácie a mobility
Zúčastniť sa výstavy Computex na Taiwane je celkom poučné. Jednak sa stretnete s úplne inou kultúrou, celkom netradičným jedlom a IT produkty vidíte v inom svetle. Ázijský trh je totiž úplne iný ako ten európsky. Úspešné produkty musia byť farebné, výber musí byť dostatočne široký a výrobcovia musia prísť s vlastnosťami, ktoré zaujmú na prvý pohľad.

Toto je však iba malý výber z množstva obsahu magazínu touchIT, ktorý na vás čaká v stánkoch so 104 stranami za 1,99 eur. Nezabúdajte, že najlepšou cestou k vášmu magazínu je predplatné, ktoré si môžete objednať tu a zároveň nás tak podporíte. Ďakujeme 🙂