Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Liftago so svojim hnutím Za férových taxikárov naďalej bojuje proti účtovaniu desiatok eur za krátke taxi jazdy po Bratislave. Aktívne propaguje tipy na prevenciu proti takýmto vodičom a radí, ako si vybrať férového vodiča.

Spoločnosť Liftago, stojaca za mobilnou aplikáciou poskytujúcou dostupnú taxi službu, urobila prieskum medzi užívateľmi taxíkov v Bratislave a zistila, že takmer 68 % opýtaných považuje za najväčší problém Bratislavy nepoctivých vodičov, ktorý účtujú vysoké jazdné aj za krátke jazdy. Aj preto sa Liftago rozhodlo zakročiť a pokúsiť sa tento problém vymiesť.

V zahraničí je zvykom, že ľudia bežne prídu k taxikárovi zaparkovanému na ulici a zvezú sa s ním na požadované miesto. Pokiaľ tak však učinia v Bratislave, môže sa im stať, že ich aj krátka cesta bude stáť desiatky eur. A všetko úplne legálne, pretože neexistuje horní limit ceny za kilometer stanovený vyhláškou. Takému turistovi potom nepomôže nič iného než účet zaplatiť, pretože nedošlo k porušeniu zákona.

Preto Liftago založilo hnutie Za férových taxikárov, s ktorým robí osvetu medzi obyvateľmi Bratislavy aj turistami, ktorí sem prichádzajú. Na staniciach, letisku a ďalších frekventovaných miestach spoločnosť opakovane už od apríla rozdáva letáky s varovaním pred predraženými taxikármi a informáciou o bežných cenách za presun medzi najčastejšími lokalitami. Pracovníci Liftaga naviac ľuďom radia, ako si vybrať férového taxikára. Toho získate napríklad cez mobilnú aplikáciu, kde vidíte odhadovanú cenu vopred, alebo sa môžete informovať na cenu u vodiča ešte pred nasadnutím. Je nutné si však dať pozor na triky ako je minimálne jazdné, ktoré niektorí vodiči majú nastavené aj na 15 nebo 20 €.

Tieto a ďalšie informácie o tom, ako si vybrať férového taxikára, nájdu ľudia aj na webovej stránke www.liftago.sk/vyzva. Liftago verí, že zdieľaním tohto odkazu a ďalším šírením týchto informácií dosiahne zníženie zisku týchto neeticky konajúcich vodičov natoľko, že budú musieť reagovať a prispôsobiť sa ostatným férovým vodičom. Tých je v meste väčšina a iba pár jedincov kazí povesť všetkým taxikárom, Bratislavy aj celého Slovenska.

O Liftago:

Taxi aplikácia z Čiech a Slovenska, ktorá pasažierom umožňuje výber z ponúk profesionálnych taxikárov podľa hodnotenia vodiča, času príchodu, vozidla a odhadu ceny. V Prahe, Brne, Ostrave, Zlíne, Liberci a Bratislave má 1 500 férových vodičov. Liftago je v súčasnosti najlepšie hodnotenou aplikáciou svojho druhu na svete, na Google Play aj App Store.

 

Značky: