Messenger obmedzí preposielanie správ

0

Toto obmedzenie by mohlo pomôcť šíriť dezinformácie.

Facebook na novej funkcii pracuje zatiaľ pre Messenger, zatiaľ nie je známe, kedy bude funkcia v plnej prevádzke. O novinke informoval server MSPoweruser.

Daná správa by sa mohla preposlať len 5×. To znamená, že sa nebude dať šíriť takou reťazovou rýchlosťou, ako je to doteraz. Aktuálne nie je žiaden limit a vaši známi ju môžu ďalej preposielať takpovediac donekonečna.

Nová situácia by priniesla stopku po piatom preposlaní. Otázkou ale zostáva, ako to bude fungovať, ak si správu uložia do smartfónu, napríklad ak ide o obrázkovú prílohu a pošlú ju ďalej. Mohlo by to znamenať, že počítadlo preposielania sa vynuluje a správa bude putovať ďalej. Aj tak je to krok, ktorý mnohých odradí.

Čo sa týka preposielaných správ, vo WhatsAppe je funkcia, ktorá vám ukáže, že správa bola preposlaná. Tá je tu od roku 2018. Či bude platiť podobný limit aj pre túto aplikáciu, takisto nie je známe. WhatsApp, ktorý teraz vlastní Facebook vyvíja obe aplikácie rôznymi smermi a zatiaľ aspoň z návrhového pohľadu oddelene od seba.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Messenger bude jednoduchší a rýchlejší. Facebook ho prerába

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>