Michal Truban predal WebSupport, naplno sa chce venovať politike

0

Oznámil to na svojej oficiálnej stránke.

Meno Michal Truban netreba väčšine ľudí, ktorí sa zaujímajú o IT na Slovensku, predstavovať. Ako 18-ročný založil firmu WebSupport a počas nasledujúcich 17 rokov z nej vybudoval najväčší webhosting na Slovensku s pobočkami v zahraničí. Truban tvrdí, že vybudoval známu a úspešnú firmu, ktorej príbeh sa stal vzorom pre ďalšie slovenské firmy a startupy. Ťažko s ním nesúhlasiť.

Truban sa rozhodol naplno venovať politike a chce ukázať, že čestne a čisto sa dá riadiť aj štát. Podľa jeho slov, vďaka peniazom, ktoré zarobil, nebudú za ním, ani za Progresívnym Slovenskom stáť žiadni oligarchovia alebo mecenáši v pozadí, ktorí by si potom nárokovali na kšefty so štátnom.

WebSupport predal dánskej firme AXCEL, ktorá vlastní aj švédsku jednotku a v Čechách active24. AXCEL plánuje na tejto platforme postaviť svoju ďalšiu expanziu.

Zdroj: truban.sk

Prečítajte si aj:

Progresívne Slovensko chce skončiť s korupciou pri vládnom obstarávaní

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár