Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Digitálna transformácia prakticky všetkých ekonomických odvetví núti ľudí neustále sa učiť, rekvalifikovať a získavať nové zručnosti.

Držať krok s rýchlym tempom technologických inovácií nie je ľahké ani pre profesionálov, ktorí novinky pozorne sledujú. A nová generácia mileniálov chce technologický vývoj čo najlepšie využiť vo svoj prospech. So zvládnutím najmodernejších technológií pomôže aj nový bezplatný vzdelávací portál Microsoft Learn.

Keď sa naučíme programovať, pomôže nám to pochopiť rýchlo sa meniaci svet okolo nás, porozumieť ako fungujú technológie a rozvinúť si zručnosti a schopnosti, vďaka ktorým objavíme nové nápady a inovácie, pripomína Európsky týždeň programovania, do ktorého sa v októbri zapojil vyše milión ľudí v 72 krajinách.

V snahe propagovať a sprístupňovať vzdelanie v oblasti najmodernejších cloudových technológií pre odborníkov a vývojárov predstavila spoločnosť Microsoft nový interaktívny vzdelávací portál Microsoft Learn, kde sa môže ktokoľvek jednoducho a bezplatne učiť a zdokonaľovať v používaní produktov a služieb spoločnosti.

„Microsoft tak sústredí výuku technológií na jednom mieste, kde záujemcovia nájdu bezplatné online kurzy – príručky krok za krokom, môžu si vyskúšať prácu s nástrojmi priamo v interaktívnom prostredí v prehliadači a absolvovať tak aj programy zamerané na plnenie úloh. Používatelia sa môžu v priebehu dvoch hodín naučiť a prakticky si vyskúšať napríklad vytvorenie svojho prvého chat bota,“ približuje Eduard Bartko, Business Group Lead Cloud & Enterprise v Microsofte v Českej republike a na Slovensku.

Tréningy sú rozdelené a optimalizované na rôzne profesné roly – pre vývojárov, správcov a architektov riešení Azure, podnikových používateľov a podnikových analytikov. Slúžiť môžu aj ako príprava na certifikačné skúšky vývojárov, administrátorov a architektov riešení. Aktuálne je k dispozícii vzdelávací obsah v rozsahu 80 hodín pokrývajúci Azure, Power BI, Power Apps, Microsoft Flow a vybrané časti Microsoft Dynamics. Neskôr pribudne obsah zameraný na Microsoft 365, ďalšie biznisové aplikácie aj roly. Na začiatok sú k dispozícii v 23 jazykoch, pričom niektoré sú aj v slovenčine alebo češtine.

Ako Microsoft Learn funguje?

 Zvoľte si svoju úroveň, úlohu alebo rolu a sledujte vzdelávací proces. Následne si otestujte vedomosti a zručnosti praktickými kvízmi.

Učenie vlastným tempom: príručky krok za krokom a moduly prispôsobené certifikátom pre jednotlivé roly umožňujú učiť sa vtedy, keď vám to vyhovuje.

 Učenie sa zo skúseností: interaktívne prostredie dostupné priamo v prehliadači umožňuje praktické vyskúšanie si všetkých technológií bez obmedzení.

Ľahká navigácia: hľadajte ukážkové výukové programy podľa produktov, úrovne zručnosti alebo pracovnej roly, ktoré vám pomôžu vyriešiť pracovné výzvy a pripraviť sa na certifikáciu.

Získajte uznanie: ukončite moduly, otestujte si vedomosti a získajte body a úrovne hodnotiace vaše zručnosti. Zdieľajte ich cez sociálne siete.

Učte sa spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje: vyberte si z rýchlych príručiek a praktických ukážok, ktorými prejdete vlastným tempom, alebo sa zapojte do štruktúrovaných online kurzov a prednášok vedených inštruktormi u partnerov Microsoftu.

Značky: