Ministerstvo školstva sprístupnilo 588 digitálnych učebníc a pomôcok úplne zadarmo

9

Minister školstva, Branislav Gröhling, dnes oznámil, že štát sprístupnil zadarmo pre žiakov, rodičov a učiteľov až 588 titulov od 14 vydavateľov.

„Všetky tieto učebnice sú odteraz dostupné žiakom, rodičom aj učiteľom priamo z ich domu. Dohodli sme sa s vydavateľmi na tom, aby v čase tejto mimoriadnej situácie (a aj ďalších v budúcnosti) uvoľnili licencie a sprístupnili učebnice všetkým a uľahčili tak online vzdelávanie,“ dodal minister školstva.

Všetky učebnice nájdete na tomto webe: https://edicnyportal.iedu.sk/Briefcase

Na vyššie uvedenom webe sa stačí prihlásiť všeobecnými prihlasovacími údajmi (viď. nižšie) a následne si môžete stiahnuť taký obsah, ktorý je pre vás relevantný.

Prihlasovacie údaje:
Meno: ucebnica@iedu.sk
Heslo: ucebnica

Súbory PDF viete otvoriť okamžite po prihlásení. Súbory PPDF sa dajú otvoriť cez aplikáciu Microsoft Azure Information Protection Viewer z dôvodu vyššej ochrany autorských práv.

Zdroj: www.omediach.com

Prečítajte si aj: 

ZOOM video konferencia zrozumiteľne: Ako sa spojiť so žiakmi a prezentovať online? (návod pre učiteľov aj žiakov)

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

9 komentárov

 1. Mgr. Stanislav Fila on

  Ani mne to nejde tie súbory *.ppdf.
  Prezerač som nainštaloval, všetko vyplnil aj kód čo poslali aj vyplnil údaje a heslo a po kliknutí na Začať
  nič.

 2. Miner pro SK on

  autor si zrejme cital svoj clanok dookola ale neodskusal funkcnost privysokeho zabezpečenia na urovni neotvaratelnosti stiahnutych suborov…

 3. Ani jeden pdf file nie je mozne vytlacit, lebo je to zaheslovane. Ako si ma student potom precvicovat jednotlive predmety, ked to nejde vytlacit. Nerozumiem logike ministerstva skolstva!

 4. potesila som sa, ze konecne mam pristup k ucebniciam, ale cez ten zobrazovac mi nechce otvorit ani jednu ucebnicu. stale mi system vyhadzuje poziadavku na povolenie … tak som bezradna

Pridaj komentár