Od 1. januára 2017 sa dostane do predaja detailne prepracovaný model BMW R 1200 GS Adventure, ktorý spoločne vyvinuli spoločnosti BMW Motorrad a LEGO Technic.

Predajný bestseller BMW Motorrad sa tak dostane do domácností motocyklových priaznivcov každého veku. Stavebnica obsahuje 603 dielov a vznikla v úzkej spolupráci medzi dizajnérmi z LEGO Technic a BMW Motorrad. Prvý model LEGO Technic, ktorý vznikol v spolupráci s výrobcom motocyklov, spája inovatívny dizajn s konštruktérskym majstrovstvom.

p90241824_lowres_lego-technic-bmw-r-1_web2016_8_nowat

„Pre BMW Motorrad je veľkou poctou, že sa o svoju vášeň pre motocykle môže podeliť s komunitou nadšencov LEGO Technic. Stretli sa dve spoločnosti, ktoré majú naozaj dlhodobú tradíciu pri tvorbe emotívnych produktov pre svojich zákazníkov,” vraví Heiner Faust, riaditeľ predaja a marketingu BMW Motorrad.

Autentický model s množstvom detailov

Model LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure získal maximálne dôveryhodné tvary. Skladačka dostala mnoho technických detailov vrátane charakteristickej línie motocykla, takzvanej flyline (letiaca línia), ale aj pohyblivé riadidlá či nastaviteľný čelný štít. Priaznivci uvidia typické prvky ako predné odpruženie Telelever a kardanový hriadeľ ako aj pohybujúci sa 2-valcový motor typu boxer, ktoré sa pri pohybe modelu rozhýbu. Originálny motocykel pripomínajú aj čierne vypletané špicové kolesá a pneumatiky s terénnym dezénom. Vďaka mnohým detailom je skladačka realistická, ale zároveň aj zábavná a predstavuje výzvu pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre jej stavbu.

p90241827_lowres_lego-technic-bmw-r-1_web2016_8_nowat

„Modelu od LEGO Technic sa vynikajúco podarilo spracovať a dodržať proporcie motocykla R 1200 GS Adventure. Boli sme nadšení, ako sa LEGO Design vyrovnalo s množstvom vizuálnych a technických detailov R 1200 GS Adventure. Úzka kreatívna spolupráca medzi oboma dizajnérskymi tímami bola naozaj obdivuhodná a ďaleko presiahla bežné podmienky licenčných zmlúv,” povedal Alexander Buckan, riaditeľ BMW Motorrad Vehicle Design.

p90241826_lowres_lego-technic-bmw-r-1_web2016_8_nowat

Poskladaný model má dĺžku 33 cm, šírku 10 cm a výšku 18 cm. K dispozícii bude aj interaktívna aplikácia LEGO s 3D montážnym návodom. Model LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure má pre zberateľov pripravené prekvapenie: spoločnosť LEGO Group budúci rok oslavuje 40 rokov LEGO Technic a pri príležitosti tohto výročia obsahuje stavebnica aj špeciálny diel LEGO Technic.

Značky: