O tom, že Vianoce môžu byť aj v januári svedčí skutočnosť, že sa hackerom podarilo objaviť spôsob, ako pridať do konzoly Nintendo NES ďalšie hry.

NES je dodávané totiž iba so zbierkou tridsiatich predinštalovaných hier a spoločnosť Nintendo dala jasne najavo, že neplánuje pridať žiadne ďalšie hry, aspoň v dohľadnej dobe nie. Pre zopár ľudí sa táto skutočnosť stala výzvou a tak sa stalo, že jeden pán z Ruska hovoriaci si MadMonkey vydal nástroj, ktorý umožňuje aplikovať nové ROMky (firmvér) do zariadenia a pán Honeylab z Japonska vydal tiež nástroj venujúci sa upraveným ROMkám.

Celý proces nahratia upraveného firmvéru je pomerne jednoduchý pre skúsených používateľov. V prvom rade sa budete musieť uistiť, či máte v hre Super Mario Bros uloženú hru na prvej pozícii. Potom pripojíte konzolu k počítaču cez USB, nabootujete do módu FEL (dostanete sa tam stlačením a podržaním tlačidla na zapnutie konzoly vo vypnutom stave konzoly + zároveň stlačíte a držíte tlačidlo reset). Pokiaľ to držíte a máte tretiu ruku… tak môžete spustiť na počítači program sunxi-FEL a pripraviť sa podľa inštrukcií na nahranie firmvéru.
Celý návod nájdete tu: NES – custom ROM
A celé vlákno o týchto úpravach nájdete na Reddite

Samozrejme všetky úpravy robíte na vlastnú zodpovednosť a môže sa stať, že sa konzola stane nepoužiteľnou, ale s tým treba samozrejme pri takýchto pokusoch rátať.

Ako to bude vyzerať a aké hry získate?

Video návod:

Vyskúšate to?

Zdroj: techworm.net

Značky: