Na národnú púť do Šaštína sa opäť dostanete mimoriadnymi vlakmi ZSSK

0

Z Prievidze i zo Zlatých Moraviec sa v nedeľu dopravíte do Šaštína bez prestupov. Cestovný poriadok mimoriadnych vlakov bude prispôsobený času hlavnej bohoslužby.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) aj tento rok pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie (15. 9.) a národnej púte vypraví mimoriadne vlaky do Šaštína. V jednom z najstarších sídel na Záhorí, ktoré je známe rekreačnou oblasťou i monumentálnou bazilikou s kláštorom, sa už niekoľko storočí sústreďuje mariánska úcta vychádzajúca z dávnej tradície. Spája sa aj s legendou o problémovom manželstve grófa Imricha Czobora, ktoré pomohli dať do poriadku modlitby jeho manželky. Šľachtičná sa odvďačila tým, že dala vyrobiť sošku Panny Márie, ktorá je dnes umiestnená na hlavnom oltári baziliky. Septembrová púť priláka do Šaštína každý rok tisíce pútnikov.

Aby ZSSK vyhovela potrebám pútnikov, nielenže pre nich vypraví špeciálne vlaky, ale cestovný poriadok týchto spojov prispôsobila času nedeľňajšej hlavnej bohoslužby so začiatkom o 10:30. Vlaky budú zastavovať vo vybraných zastávkach a vďaka pravidelným prípojným spojom bude možné sa k nim dostať aj z ďalších obcí či regiónov. Pútnici sa takto dostanú do Šaštína priamo zo Zlatých Moraviec, z Nových Zámkov či Galanty, ale aj z Prievidze, Partizánskeho a Topoľčian.

Zlaté Moravce – Šaštín-Stráže a späť

REX 30334
stanicapríchod odchod
Zlaté Moravce  05:59
Tesárske Mlyňany06:0606:06
Slepčany06:1006:11
Nová Ves nad Žitavou06:1606:17
Vráble06:2406:26
Lúčnica nad Žitavou06:3406:35
Michal nad Žitavou06:4006:41
Kmeťovo06:4406:45
Maňa06:4806:49
Maňa zastávka06:5106:52
Úľany nad Žitavou07:0007:01
Šurany07:0707:09
Bánov07:1407:15
Nové Zámky07:2207:36
Šaľa07:5908:00
Galanta08:0808:09
Sereď08:1908:20
Trnava08:3208:34
Senica09:1509:17
Šaštín-Stráže09:31 

 

REX 30317
stanicapríchod odchod
Šaštín-Stráže 13:30
Senica13:4513:46
Trnava14:2814:30
Sereď14:4314:44
Galanta14:5514:56
Šaľa15:0415:05
Nové Zámky15:2715:57
Šurany16:0816:10
Úľany nad Žitavou16:1616:37
Maňa zastávka16:4416:45
Maňa16:4716:47
Kmeťovo16:5016:50
Michal nad Žitavou16:5316:53
Martinová16:5516:56
Lúčnica nad Žitavou16:5916:59
Dyčka17:0217:02
Vráble17:0617:07
Nová Ves nad Žitavou17:1217:13
Slepčany17:1617:17
Tesárske Mlyňany17:2117:21
Zlaté Moravce 17:29 

 

Prievidza – Šaštín-Stráže a späť

REX 30336 REX 30319
stanicapríchododchod  stanica príchod odchod
Prievidza 05:31 Šaštín-Stráže 13:15
Nováky05:4105:43 Jablonica13:3713:38
Zemianske Kostoľany05:4705:55 Trnava14:1614:18
Bystričany05:5906:01 Leopoldov **14:3214:52
Oslany06:0506:07 Hlohovec14:5815:00
Veľké Uherce06:1106:13 Kľačany15:0715:08
Partizánske06:1806:20 Rišňovce15:1015:12
Žabokreky nad Nitrou06:2606:28 Alekšince15:1715:19
Chynorany06:3106:33 Jelšovce15:3015:32
Topoľčany06:4406:46 Koniarovce15:3815:40
Ludanice06:5306:55 Ludanice15:4815:50
Koniarovce07:0507:07 Topoľčany15:5816:00
Jelšovce*07:1407:15 Bošany16:0816:10
Alekšince07:2607:28 Chynorany16:1416:16
Rišňovce07:3207:34 Žabokreky nad Nitrou16:1916:26
Kľačany07:3707:38 Partizánske16:3316:35
Hlohovec07:4307:47 Veľké Uherce16:4016:42
Leopoldov07:5307:55 Oslany16:4616:53
Trnava08:0608:08 Bystričany16:5716:58
Jablonica08:4208:44 Zemianske Kostoľany17:0217:03
Šaštín-Stráže09:07  Nováky17:0817:09
    Prievidza17:19 

* V Jelšovciach je zabezpečený prestup cestujúcich od Os 5047 zo smeru Nitra (REX 30336 bude čakať 10 minút v prípade meškania Os 5047).

** V Leopoldove je zabezpečený prestup cestujúcich na Os 5123 smer Lužianky/Nitra – Nové Zámky (Os 5123 bude čakať 30 minút v prípade meškania REX 30319).

V mimoriadnych vlakoch platí Prepravný poriadok ZSSK s možnosťou využitia zliav, ktoré národný dopravca ponúka. Vlaky nie sú povinne miestenkové, miestenky si však, samozrejme, možno zabezpečiť. Cestovné lístky sa dajú zakúpiť aj v predpredaji. Zákazníkom dávame do pozornosti tiež možnosť online predaja. Cestovné doklady platia iba v tom mimoriadnom vlaku, na ktorý sú zakúpené. Cestujúci, ktorí nastupujú na mieste bez otvorenej pokladnice, majú okrem internetového predaja možnosť zakúpiť si lístok vo vlaku bez prirážky, ak aktívne vyhľadajú vlakvedúceho.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár