Na návšteve v ekologickej pobočke banky

0

Pri našej ceste v Belgicku sme navštívili aj tzv. bamboo koncept bankovej pobočky v historickom meste Gent.

Tá je zaujímavá tým, že je zameraná na ekológiu. V rámci pobočky sa minimalizuje počet vytlačených strán na minimum. Niektoré záležitosti ako je napr. pôžička pritom podľa legislatívy treba tlačiť, ale to , čo sa dá, predstavujú zamestnanci zákazníkom na webových stránkach. V tejto pobočke sa nepracuje s hotovosťou, je v nej ale umiestený bankomat. Pobočka je situovaná na mieste, kde sa cez deň premelie veľa ľudí smerom na hlavnú stanicu. Od nulového stavu pri otvorení do dnes obsluhuje stovky ľudí, denne pritom vytlačí menej od 10 do 100 hárkov papiera.

Všetky materiály, z ktorých je pobočka vytvorená sa dajú recyklovať. Ponuka v tejto pobočke nie je kompletná, poskytuje však najčastejšie služby. Pokiaľ žiada zákazník ďalšie služby, je k dispozícii prepojenie na expertov v centrále KBC. Toto spojenie sa realizuje cez službu Microsoft Link a využíva sa aj kamera. Pre generáciu starších ľudí organizuje aj kurzy používania internetového bankovníctva a sú veľmi obľúbené. Základom výbavy sú tri veľké monitory s možnosťou dotykového ovládania. Pobočka je otvorená celý deň od 9 hodiny, koniec pracovnej doby je závislý od dohodnutých stretnutí.

Celkovo pracujú v pobočke len dvaja zamestnanci a tento koncept je výrazne lacnejší ako typická banka. Dôvodom je jednak to, že sa tu nepracuje s hotovosťou a využívaním internetu. Celkovo je v Belgicku sedem takýchto bamboo pobočiek po celej krajine a vyzerá to tak, že je to budúcnosť bankovníctva. Čo myslíte, má takýto koncept nádej na úspech aj na Slovensku? Alebo len skôr v budúcnosti?

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>