Najvyššia škoda uhradená z cestovného poistenia presiahla tento rok 100 000 eur

0

ČSOB Poisťovňa eviduje od začiatku tohto roka desiatky poistných udalostí nahlásených dovolenkármi na cestách.

Len za prvý polrok tohto roka dosiahlo vyplatené poistné plnenie z cestovného poistenia celkovo 208 690 eur. Najvyššie poistné plnenie, vo výške 106 794 eur,  vyplatila klientovi, ktorý dostal počas dovolenky na Maldivách srdcový infarkt.

Zhruba každá desiata poistná udalosť, ktorú klienti od začiatku roka nahlásili, presiahla 1000 eur. Priemerná výška škody však bola ešte vyššia, na úrovni 1300 eur. Podpísala sa pod to aj poistná udalosť jedného z klientov, v rámci ktorej mu poisťovňa uhradila náklady vo výške desiatok tisíc eur.

„Ide o prípad klienta, ktorý dostal počas dovolenky na Maldivách infarkt. Tento vážny stav si samozrejme vyžadoval okamžitý letecký transport a hospitalizáciu. Poistné plnenie, ktoré sme mu vyplatili, dosiahlo v tomto prípade až 106 794 eur, z ktorého boli pokryté náklady na nielen na prevoz helikoptérou (57 000 eur), lekársku starostlivosť (37 000 eur), ale tiež náklady spojené s dopravou rodinného príslušníka zo Slovenska a jeho ubytovaním,“ približuje hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová.

Náklady na ošetrenie bývajú v zahraničí neraz veľmi vysoké a skúsenosti turistov ukazujú, že podcenenie cestovného poistenia sa nevypláca. Svoje o tom vie aj ďalší dovolenkár zo Slovenska, ktorý ochorel začiatkom júna na Cypre. Z cestovného poistenia za neho ČSOB Poisťovňa uhradila viac ako 13 000 eur za ošetrenie a liečbou. O 14 000 eur navyše by sa predražila aj dovolenka ďalšieho z klientov, ktorý ochorel počas pobytu v Thajsku. Náklady mu však boli uhradené z cestovného poistenia.

Poplatok za uzavretie cestovného poistenia sa pohybuje od 1,10 eura na deň v prípade krátkodobého cestovného poistenia a od 4,5 centa denne v prípade ročného poistenia. „Stáva sa, že dovolenkári niekedy  nevedia, či  cestovné poistenie majú alebo nemajú uzatvorené. Odporúčame im, aby si túto skutočnosť vždy vopred overili. Cestovné poistenie pritom môžu získať aj vo forme benefitu, napríklad k platobnej karte. V ČSOB ho počas leta získajú všetci noví klienti ČSOB k bežnému účtu na rok bez poplatku,“ dodáva Jamborová.

O cestovnom poistení k platobnej karte

  • cestovné poistenie k platobnej karte ČSOB platné na celom svete,
  • poistenie zásahu Horskej záchrannej služby na území SR,
  • asistenčná služba pre nonstop pomoc na čísle +421 2 4445 0050,
  • bez vekového obmedzenia pre jednotlivcov aj rodiny,
  • poistení rodinní príslušníci nemusia cestovať s držiteľom karty,
  • k účtu Extra Pohoda dostanete variant Standard bez poplatku.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár