NASA zverejnila fotografie a video hurikánov Irma a Jose z vesmírnej stanice ISS

0

ISS pod velením veliteľa Randyho Bresnika ukázala, ako vyzerá hurikán z vesmíru.

Vesmírna stanica zhotovila sériu fotografií a videí Zeme, na ktorých je vidno vyčíňanie tohto živlu. Vďaka snímkovaniu ukázali nielen bežné fotografie ale aj vývoj hurikánu nad oblasťou Floridy. Okrem toho veliteľ stanice ukázal aj fotografie hurikánu Jose.

Medzinárodná vesmírna stanica je miesto „trvalého“ pobytu astronautov, kde niekoľko mesiacov žijú. Stanica je vybavená snímačmi na meranie atmosférických javov a sledovanie vesmíru. Obieha okolo Zeme vo výške 354 kilometrov a okrem meraní zhotovuje aj snímky Zeme a meteorologických javov. Len pre lepšiu predstavivosť jej rozmerov – je veľká ako dom s piatimi izbami. Má dve kúpeľne a váži približne 454 000 kg.

Zdroj: CNET, NASA

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár