Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do preň celkom nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka hodlá rad ION ďalej rozširovať a priniesť používateľom kompletnú inteligentnú domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

Úspora času a energie

Do kategórie Smart Home patria najrôznejšie elektrické výrobky a spotrebiče, ktoré je možné ovládať pomocou aplikácie v mobile. Ich cieľom je znížiť spotrebu elektrickej energie, usporiť ľuďom čas aj peniaze a celkovo im maximálne spríjemniť život. Ovládanie inteligentných zariadení je dnes jednoduché a intuitívne a výrobky sami o sebe nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť. Stačí inteligentný spotrebič spárovať s telefónom, spustiť aplikáciu a už môžete nastavovať všetko, ako potrebujete.

Všetko v jednej aplikácii

Jedným zo základných cieľov spoločnosti Niceboy bolo, aby sa všetky inteligentné výrobky do domácnosti ovládali pomocou jednej jedinej aplikácie. „Vytvorili sme vlastnú aplikáciu Niceboy ION, vďaka ktorej sa prepoja všetky inteligentné spotrebiče a dajú sa tak ovládať z jedného miesta,“ vysvetľuje produktový manažér Niceboy ION Jiří Sloboda.

Inteligentné spotrebiče tak môžete ovládať mobilom napríklad aj z pohodlia gauča, a keď budete chcieť, tak si pri niektorých môžete nastaviť aj podrobnejšie parametre. Napríklad pri svetlách môžete nastaviť intenzitu a farbu svetla alebo čas zapnutia a vypnutia. Výhodou je aj ovládanie na diaľku, ak chcete napríklad zapnúť robotický vysávač z pohodlia kancelárie na druhej strane mesta, aj to je jednoducho možné.

Nové výrobky Niceboy ION

Rad nových spotrebičov zahŕňa výrobky od robotických vysávačov až po inteligentné zásuvky. Každá z kategórií navyše obvykle zahŕňa niekoľko typov daného výrobku, alebo niekoľko možných vyhotovení. Aké konkrétne inteligentné spotrebiče Niceboy v prvej várke prináša?

Robotické vysávače

V kategórii robotických vysávačov Niceboy prináša hneď štyri typy – Charles i3, Charles i4, Charles i7 a Charles i9, od modelu so 7 infračervenými senzormi až po najdokonalejší vysávač s laserovým zameriavačom a 26 infračervenými senzormi, vďaka ktorým sa vyhne všetkým nástrahám na svojej ceste za upratovaním. V aplikácii si potom nastavíte, kedy a akým spôsobom bude vysávač vysávať alebo vytierať. A keď mu bude dochádzať energia, zájde sa sám nabiť do dokovacej stanice.

Inteligentné žiarovky

Niceboy SmartBulb je k dispozícii v dvoch vyhotoveniach. V bielej farbe (ktorá môže svietiť s rôznou intenzitou) a farebnú, oba typy majú päticu so závitom buď E14, alebo E27. Žiarovku stačí naskrutkovať namiesto tej, ktorú bežne používate, a potom ju prostredníctvom WiFi spárovať s telefónom. Môžete sa potom tešiť na postupné stmievanie alebo na farby podľa výberu – napríklad biele svetlo pre lepšie prebudenie, červené na večer alebo do detskej izby, aby nerušilo spánok.

Osobná váha

Inteligentná osobná váha SmartScale (v čiernom aj bielom vyhotovení) si na rozdiel od vás pamätá, koľko ste vážili včera či pred mesiacom, a vy tak môžete získať dlhodobý prehľad o svojich výsledkoch. A keď schudnete, váha vás pochváli!

Dokáže si zapamätať až 8 členov domácnosti so všetkými ich parametrami. Vďaka aplikácii si potom svoje úspechy budete môcť porovnávať a navzájom sa povzbudzovať k zdravšiemu životnému štýlu.

Inteligentná kanvica

S rýchlovarnou kanvicou SmartKettle budete mať pod kontrolou presnú teplotu vody. Nech už budete potrebovať vriacu vodu na kávu, alebo len 70 °C na prípravu zeleného čaju. Ocenia ju však aj mamičky najmenších detí, ktoré si môžu podľa potreby nastaviť správnu a bezpečnú teplotu na prípravu pokrmov pre bábätká aj batoľatá. 

Samozrejmosťou je správne načasovanie – zapnúť sa môže v akomkoľvek vopred stanovenom čase alebo napríklad súčasne s ranným budíkom.

Sonické kefky

Sonická kefka má v základnom balení hneď tri typy tvrdosti, takže si každý hneď v úvode môže vyskúšať, aká tvrdosť mu vyhovuje. Využíva až 43 000 kmitov za minútu a na jedno nabitie vydrží až 20 dní. V predaji sú modely s mobilnou aplikáciou aj bez nej a oba typy sú dostupné v tradičnej bielej aj decentnej čiernej farbe.

Inteligentná zásuvka

Jej prostredníctvom môžete ovládať zapnutie či vypnutie prístrojov, ktoré do nej zapojíte. Stačí ju zastrčiť do bežnej zásuvky. A kde takúto inteligentnú zásuvku SmartPlug využijete? Napríklad na chalupe, kde vám bude nepravidelne rozsvecovať svetlo – a nikto nespozná, že vy tam nie ste. Pochopiteľne však aj doma, kde sa na vybraných miestach môže napríklad v noci vypínať a šetriť tak energiu pri vybraných spotrebičoch. Spotrebovanú energiu navyše sleduje v týždenných aj mesačných intervaloch/prehľadoch, takže môžete v prípade záujmu spotrebu energie detailnejšie sledovať.

Ako funguje Smart Home v praxi?

Smart Home je značne variabilný a, samozrejme, záleží na tom, ako si všetko nastavíte podľa osobných preferencií. S aktuálne ponúkanými výrobkami Niceboy ION by to v praxi mohlo vyzerať napríklad nejako takto: Ráno vstanete, a keď rozsvietite lampičku s inteligentnou žiarovkou, dá vaša aplikácia povel inteligentnej kanvici, aby začala variť vodu. V obývačke a kuchyni vás potom privíta príjemne tlmené svetlo, ktoré vás nechá prebrať sa a počas dvadsiatich minút sa rozsvieti naplno.

Po obvyklých ranných aktivitách vybehnete do práce a až tam vám dôjde, že ste nechali všade rozsvietené a že vás doma potom čaká upratovanie po chlpatých domácich maznáčikoch. Jednoducho naštartujete aplikáciu, ktorá prepája všetky inteligentné spotrebiče a zapnete váš vopred napísaný scenár „odišiel som“ a vaša domácnosť sa dá do pohybu. Zhasnú svetlá v byte, ale v izbe vášho pubertiaka sa, naopak, rozsvieti, aby konečne vstal. Vďaka inteligentnej kefke potom zistíte, či si naozaj vyčistil zuby. A váš robotický vysávač vyjde zo svojej nabíjacej stanice a začne vysávať či vytierať všetko, čo po sebe zanechali pes s mačkou.

Plány do budúcnosti

Niceboy chce svoj rad smart výrobkov ION v nasledujúcom roku ďalej rozširovať a priniesť celý rad ďalších vychytávok. Všetky ďalšie smart výrobky pritom bude možné ovládať tou istou aplikáciou Niceboy ION. „Teraz do Vianoc uvádzame z radu Niceboy ION jednotlivé inteligentné spotrebiče, ale už v ďalšom roku rozšírime ponuku tak, aby ste si s nami zaobstarali kompletnú inteligentnú domácnosť,“ upresňuje Jiří Sloboda.

Viac informácií o výrobkoch Niceboy nájdete na www.niceboy.sk

Značky: